« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Darısı başınıza

Fransa’nın Metz takımına satış opsiyonlu olarak kiralanan Gineli golcü, "İnönü Stadı’nda oynamak yürek ister. Taraftar baskısından çok bunalmıştım. Bu şartlarda daha fazla dayanamazdım" diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TARAFTAR baskısından bunaldığı için Beşiktaş’tan ayrılmayı kafasına koyan Souleymane Youla, sonunda amacına ulaştı. Fransa’nın Metz Kulübü’yle anlaşan Gineli golcü, dün sabah erken saatlerde takım arkadaşları ile vedalaşıp kamptan ayrılırken, ses getirecek açıklamalarda bulundu. "Taraftar baskısından kurtuldum. Darısı mutsuz olan diğer arkadaşlarımın başına" diyen Youla, şöyle devam etti:

"Türkiye’de 4’ü G.Birliği’nde olmak üzere 4.5 yılım geçti. Her zaman aynı yerde kalmanız mümkün değil. Tigana gitmemem için çok ısrar etti. Ancak, kalsaydım taraftarlarla yine problemler olacaktı. İnönü Stadı’nda oynamak yürek ister. Beşiktaş’a gelinceye kadar kendi futbolcusuna küfür eden taraftar görmedim.

Ben, Beşiktaş’a silah zoruyla gelmedim. Beni Beşiktaş yönetimi transfer etti. Ancak burada yapamadım. Ayağıma her top alışımda protestolara hedef oldum. Eski teknik direktörümüz başarısız sonuçlardan sonra bizi hedef gösterdi, taraftarın önüne yem olarak attı. Sürekli küfür ettiler. Bu şartlarda daha fazla dayanamazdım. Ben bu baskıdan kurtuldum. Darısı gitmek isteyen diğer arkadaşlarımın başına."

Beşiktaş Genel Menajeri Mehmet Ekşi, hizmetlerinden dolayı Souleymane Youla’ya teşekkür etti ve "Yeni takımında başarılı olmanı dilerim" diye konuştu.

Menajer Ceylan Çalışkan, önceki akşam yaptıkları görüşmelerin ardından Beşiktaş’ın Souleymane Youla’yı 6 aylığına Fransız Metz Kulübü’ne kiralık olarak vermeyi kabul ettiğini belirtti ve şunları söyledi:

"Youla, 400 bin Euro karşılığında Metz’e sezon sonuna kadar kiralandı. Ayrıca 1 yıl opsiyonlu bir anlaşma yapıldı. Sezon sonunda tarafların anlaşması halinde Metz Kulübü, Beşiktaş’a 1 milyon 300 bin Euro daha ödeyip, futbolcunun bonservisini alacak. Carew’den sonra Youla’yı da vererek Beşiktaş’ın para kazanmasını sağladık" dedi.

Dün sabah siyah beyazlı takımdaki arkadaşlarıyla vedalaşıp Antalya kampından ayrılarak İstanbul’a dönen Souleymane Youla’nın yarın Fransa’ya geçerek yeni takımının kadrosuna dahil olacağı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz