KOCAELİ HABERLERİ

Darıca'da amatör spora destek

DHA
29.03.2016 - 15:48Son Güncelleme :
DHA

Darıca'da amatör spora destek

DARICA(Kocaeli), (DHA) - DARICA Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü bünyesinde 9 branşta sporların yapılabilmesi için çalışmalara hız verdiklerini, spor salonu ve amatör spor kulüplerini bir çatı altında toplayacak spor kompleksi projelerinin olduğunu söyledi.

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı ziyaret ederek, spora verdiği katkılar nedeniyle teşekkür ederek plaket verdi. Aydın'a teşekkür eden Şükrü Karabacak atletizm kulübünün Avrupa'da üçüncü kez üst üste şampiyon olduğunu belirterek, "Gençlerin önünü açma adına diğer branşlara da ağırlık vereceğiz. Salon sporlarına katkı sağlaması adına Bağlarbaşı Orta Okulu'nun bahçesine spor salonu yapacağız. Bunun yanı sıra branş olarak karate, boks ve güreşin temellerini atma adına bu branşlar için salon açacağız. Yine sahilde yelken, kano ve kürek sporları için branşlar açacağız. Bununla birlikte okçuluk spor kulübünü kurmak için çalışmalara başladık. Yani Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü bünyesinde 9 branşta sporların yapılabilmesi için çalışmalara hız verdik" dedi.

Karabacak amatör spor kulüplerini bir çatı altında toplayacak projeyle ilgili şu açıklamada bulundu:
"Amatör spor kulüplerimizin bir spor köyü çatısı altında toplanacağı spor kompleksi projemiz var. Nene Hatun sahasındaki amatör kulüplerimizin oynadığı sahayı en az 5 bin seyirci kapasiteli tribünleri ile beraber yeniden inşaa edeceğiz. Sahanın yenilenmesiyle gece maçı oynanacak hale getirilecek. Bununla birlikte küçük bir antrenman sahası, yönetim odaları ve her kulübün kendine özel soyunma odaları da bu tesisler içinde yer alacak. Projemiz hazır uygulama için onayları bekliyoruz"
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Darıca'da amatör spora destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Darıca'da amatör spora destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı