Dargınlar barışacak

Asuman Dabak, Kanal D’nin yeni programı “Gel Barışalım”ın sunuculuğunu üstlendi. Ünlü oyuncu, bugünden itibaren her sabah canlı olarak yayınlanacak programda ilişkileri bitme noktasına gelen çiftleri barıştıracak, dargın akrabaları bir araya getirecek.

Hürriyet Haber
06 Ağustos 2017 - 14:31:36

BARIŞ İÇİNDE YAŞAYALIM

* “Gel Barışalım” izleyicilerine neler söylemek istersiniz?
- Küslük, ayrılık, nefret, negatif enerjiler, öfke, kırgınlık... Bunlar insanın üzerinde korkunç ağırlıklar. Düşünsenize her daim sırtınızda taşıdığınız kocaman nefretleriniz, öfkeleriniz var. 1 kiloluk çantayı bile uzun süre taşıdığınızda, ağırlığının kat kat fazlasını hissediyorsunuz. Düşünün ki bunu ruhsal olarak yapıyorsunuz ve sürekli beyninizde o öfke, sinir ve nefret, kırgınlıklar ve dargınlıkla yaşıyorsunuz. Bu dayanılmaz bir şey. Ben diyorum ki; bütün o kötü düşüncelerden arınalım ve barış içinde yaşayalım!

 

ÇOCUĞUM OLMASINI ÇOK İSTERDİM

* Size hayatınızı değiştirme şansı verilseydi, neleri değiştirirdiniz?
- Hiçbir şeyi değiştirmezdim. Yaşadığım hayatı ve bu tecrübeleri, deneyimleri, hayatıma giren insanların hepsini çok sevdim. Çok değer verdim ve samimi yaklaştım. Hayatımdan memnunum, sadece bir çocuğum olmasını çok isterdim. Değiştirebilseydim, evlat sahibi olmayı çok isterdim.

* “Gel Barışalım” ile yeniden ekranlardasınız. Öncelikle şunu sormak istiyoruz; bugüne kadar yaptığınız projeler arasında sizde en çok iz bırakan hangisi?
- Tabii ki “Tatlı Hayat” dizisinde fenomen haline gelen Menekşe karakteri. Seyircimiz beni onunla bütünleştirdi ama şimdiye kadar canlandırdığım bütün karakterlerin yeri bende ayrıdır.
* “Gel Barışalım” nasıl bir proje? Programın içeriğinde neler var?
- “Gel Barışalım” bir barıştırma programı ama sadece kadın-erkek ilişkileri üstüne kurulu değil. Genel anlamda tüm dargınları bir araya getirmeye çalıştığımız, pozitif düşünceler üzerine kurulmuş, unutulmuş örf ve adetlerimizi de hatırlatmak istediğimiz bir proje diyebiliriz.

Dargınlar barışacak

TAHAMMÜL AZALDI 
SAYGI VE EMPATİ YOK

* Eskiden evlilikler daha uzun sürüyormuş, sizce günümüzde boşanmalar neden bu kadar arttı? Taraflar neden hemen birbirlerinden vazgeçiyor?
- İnsanların tahammülleri daha az artık. Karşımızdakiyle empati kurmuyoruz, saygı göstermiyoruz. Dünya konjonktüründe de bu böyle; tahammül azaldı, savaşlar, menfaatler, çıkar ilişkileri arttı. Aile kavramının ne kadar önemli olduğunu da unuttuk.
Biz bu programda o eski güzel duyguları hatırlatma amacındayız aslında. Aile ilişkilerinin ne kadar önemli bir servet olduğunun, barış içinde yaşamanın ne kadar keyifli ve huzurlu olduğunun altını çizmeye çalışacağız.

* Mesleğe başladığınız ilk yıllarda hayalini kurduğunuz kariyere şu anda sahip olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

- Yola çıkarken tabii ki hayallerim, yapmayı istediğim şeyler vardı. Ama o hayaller oturduğunuz yerden planlama yapmakla gerçek olmuyor tabii. Çok çalışmak lazım, çok okumak, çok araştırmak gerekiyor. Ben de önce Allah’ın izniyle, sonra çok çalışarak, kendime güvenerek, cesur davranarak, risk alarak, ayrıca hâlâ okuyup öğrenmeye devam ederek bütün hayallerimi birer birer gerçekleştiriyorum.


“ASLA” DEDİĞİN HER ŞEY BAŞINA GELİYOR

* Televizyon dünyasını sizin için bu kadar cazip kılan ne?
- Tiyatro ve sinema, sosyoekonomik olarak belli bir zümrenin ve kültürün ulaşabildiği bir mecra. Televizyon ise herkesin elinin altında.
Hatta kimilerimizin evinde iki-üç tane var. Dolayısıyla çok daha fazla kitleye ulaşabiliyorsunuz. Yaptığınız projeleri herkese ulaştırma özgürlüğünü sağlıyor size. Televizyon bu yüzden cazip.

* Peki Asuman Dabak televizyonda görünenin dışında nasıl bir kadın? Hayatı nasıl yaşar? Kırmızı çizgileri, ‘asla’ları var mıdır?

- Görünenin dışında aslında çok da şaşırtıcı, sürprizleri olan bir insan değilim. Göründüğüm gibiyim. Mütevazı bir hayatım olduğunu düşünüyorum. “Asla”ların ise olmaması gerektiğine inanırım. Çünkü asla dediğiniz her şey kesinlikle başınıza geliyor. Büyük konuşmamanın terbiyesini, edebini öğrendim.

* Hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz üç şeyi sorsam, ne dersiniz?

- Her şeyden vazgeçebilirim sanırım. Zaten doğanın kuralı bu. Yalnız geldik, yalnız gideceğiz. Çok fazla bağımlılıkları olan biri değilim. Ama tabii ki yeğenlerim, köpeğim ve kedim benim için çok önemlidir.

Dargınlar barışacak
 

HAYATI VE KENDİMİ ÇOK SEVİYORUM

* Formunuzu korumak için neler yapıyorsunuz? Özel bir diyet ya da fitness programı uyguluyor musunuz?
- Yaptığım özel bir diyet yok. Bu konuda iyi bir örnek değilim maalesef. Çünkü yemek yemekten hoşlanan, düzenli beslenen biri değilim.
Sadece hayatı, insanları ve kendimi çok seviyorum.
Anın önemini fark ettim belki de... Yarın yokmuş gibi yaşadığınız zaman her şey çok enerjik ve dolu dolu geçiyor. Galiba bu yolda yürüdüğüm için böyle oluyor.

* Boş zamanlarınızda neler yaparsınız? Hafta sonlarınız nasıl geçer?
- Evimde ailemle, dostlarımla, kedimle ve köpeğimle vakit geçirmeye çalışıyorum. Spor yapıyorum; mümkün olduğunca yüzüyorum, bisiklete biniyorum. Öte yandan kitap okuyorum, film seyrediyorum. Bolca seyahat ediyorum.
Dünyayı dolaşmak, yeni kültürler, yeni insanlar tanımak benim en büyük zevkim.
Mesleğimle ilgili araştırmalar yapıyorum. Workshop’lara katılıyorum, müzikaller, oyunlar seyrediyorum.

 

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 06 Ağustos 2017 - 14:30:00


  EN ÇOK OKUNANLAR

   Koç Burcu
   21 Mart - 20 Nisan

   Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

   Boğa Burcu
   21 Nisan - 20 Mayıs

   Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

   İkizler Burcu
   21 Mayıs - 20 Haziran

   Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

   Yengeç Burcu
   21 Haziran - 22 Temmuz

   Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

   Aslan Burcu
   23 Temmuz - 23 Ağustos

   Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

   Başak Burcu
   24 Ağustos - 23 Eylül

   Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

   Terazi Burcu
   24 Eylül - 23 Ekim

   Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

   Akrep Burcu
   24 Ekim - 22 Kasım

   Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

   Yay Burcu
   23 Kasım - 21 Aralık

   Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

   Oğlak Burcu
   22 Aralık - 20 Ocak

   Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

   Kova Burcu
   21 Ocak - 18 Şubat

   Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

   Balık Burcu
   19 Şubat - 20 Mart

   Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün