MALATYA HABERLERİ

Darendeli miniklerden güvenlik güçlerine destek

AA / Ayhan İşcen
26.02.2016 - 17:49Son Güncelleme :

- Taşımalı sistemle eğitim gören ilkokul öğrencileri, Şırnak'ta terörle mücadele eden güvenlik güçlerine, kuru kayısı, pekmez, pestil, ceviz, dut ve balın yer aldığı 20 koli gönderdi

AA / Ayhan İşcen

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde taşımalı sistemle eğitim gören ilkokul öğrencileri, Şırnak'ta terörle mücadele eden güvenlik güçlerine kuru kayısı, pekmez, pestil, ceviz, dut ve bal yolladı.

Kırsaldaki mahallelerde taşımalı sistemle eğitim gören 70 ilkokul öğrencisi, okul müdürleri Mustafa Kızmaz'ın desteğiyle, Şırnak'ın İdil ilçesindeki güvenlik güçleri için "Nemrud'un Ateşine Su Taşıyan Karıncalar" kampanyası düzenledi.

Evlerindeki kuru kayısı, dut, ceviz, pestil, bal gibi gıdalarla 20 koli hazırlayan minikler, bunları İdil'deki güvenlik güçlerine gönderilmek üzere Darende İlçe Jandarma Komutanlığına götürdü.

Nadir İlkokulu Müdürü Mustafa Kızmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatanın birlik beraberliği, huzur ve güvenliği için canını feda etmekten çekinmeyen güvenlik güçlerinin yalnız olmadığını göstermek istediklerini söyledi.

Kızmaz, "Biliyoruz ki devletimiz orada görev alan güvenlik güçlerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Fakat biz burada rahat uyumadığımızı, kalbimizin her zaman onlarla olduğunu göstermek amacıyla yöresel yiyeceklerden harmanladığımız gıdaları gönderiyoruz. Bu küçük sembolik yardım onlara bir nebze olsun moral olması içindir. İnşallah kısa süre sonra bu terör illetinden kurtulacağız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Darendeli miniklerden güvenlik güçlerine destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Darendeli miniklerden güvenlik güçlerine destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı