MALATYA HABERLERİ

Darende’de 29 Ekim Coşkuyla Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 13:55Son Güncelleme :

MALATYA'NIN DARENDE İLÇESİNDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI.

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Malatya’nın Darende ilçesinde de coşkuyla kutlandı.
Kaymakamlık makamındaki düzenlenen bayramlaşmanın ardından Darende Güreş alanında tören düzenlendi. Törene, Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Garnizon Komutanı Üsteğmen Rauf Özgenç, öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutladı. Programa Cumhuriyet Savcısı Mustafa Ortanca, Emniyet Müdürü Halil Ejder Çelikkaya, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlamı ile ilgili bir konuşma yapan Kaymakam Ali Türk, “Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri olup ve bizlere eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetin ilanının 92. yılını birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz. Cumhuriyet’in en önemli fazileti, eşitlik, adalet, hürriyettir. Millet egemenliğine dayanan, gücünü millet iradesinden alan Cumhuriyet rejiminin temel esasları, bireylerin hak ve özgürlüklerini teminat altına alması, toplumda adalet duygusunun yerleşmesini sağlayacak bir hukuk düzenini tesis etmesidir. Bugün herkes, bu ülkenin eşit haklara sahip, asil ve özgür vatandaşlarıdır. Ve ayırım gözetilmeksizin herkes, Cumhuriyetimizin gerçek sahibidir” dedi. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvetin, milletin kendisi olduğunu belirten Kaymakam Türk, “Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak ve Cumhuriyetimizin benimsediği bütün değerlere sımsıkı sarılarak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur. Hiç şüphe yok ki, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahip olmalıdır. Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe adım adım yürüdüğü bir dönemde, bir olarak, birlik olarak, milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkmalıyız. Hiçbir gücün, hiçbir kötü niyetin, hiçbir kirli emelin bizi yolumuzdan döndürmesine izin vermemeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve onunla beraber Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan eden ecdadımızı, vatan için gözlerini kırpmadan özlemlerini yüreğine atarak çocuklarını savaşa gönderen anne ve babaları, üstün fedakarlıkları ile vatan topraklarını bizlere emanet eden, bütün şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı, şükran ve en içten duygularla anıyorum” şeklinde konuştu.
Tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerden sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Program, resmi geçit töreni ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Darende’de 29 Ekim Coşkuyla Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Darende’de 29 Ekim Coşkuyla Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı