Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Darbecilere suikast mizah konusu oldu

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.09.2000 - 00:01

  Tabip, tavukçu ve berberin suikast planı

  SON günlerde yapılan 12 Eylül generallerine yönelik suikast ve ‘Yok etme’ planlarına bir yenisi eklendi. Yalçın Pekşen, dün Akşam Gazetesi'ndeki köşesinde, bu iddialara mizahi bir şekilde yaklaştı. Pekşen, ‘Karşı Darbe Neden Yapılmadı?’ başlıklı yazısında şunları yazdı:

  Bizde çok darbe yapılmış ama bugüne kadar bir karşı darbe yapılamamıştır. Generaller ‘Paşa paşa’ gelmiş, ‘emekli paşa’ olarak gitmişlerdir. Bunun nedenini 12 Eylül darbesinin 20'nci yılında ortaya çıkan karşı darbecilerin başarıya ulaşamamış darbe girişimlerinden anlıyoruz.

  O dönemde biri tabip yüzbaşı, biri profesyonel tavukçu, biri profesyonel berber, biri de profesyonel katil olan dört kişinin gazetelerde yayınlanan demeçleri bir araya getirildiğinde darbe planının nasıl yapıldığı anlaşılıyor:

  Tabip Yüzbaşı: Arkadaşlar, hoşgeldiniz. İlk işimiz 12 Eylül darbecileri olan Kenan Evren ve silah arkadaşlarına silahla karşılık vermektir. Hazır mıyız?

  Tavukçu: Hazır olmasına hazırız ama tavuklar ne olacak?

  Berber: Bunları sonra düşünürüz arkadaşım. Benim de müşterilerim iki karış sakalla dolaşıyor ama aldırmıyorum.

  Katil: Beyler, benim de sol eğilimli öğrencilere karşı görevlerim var ama o işleri erteliyorum.

  Tabip Yüzbaşı: Öyleyse ben Kenan Evren'i üzerime alıyorum. Yaşı 70'e yaklaşıyor ve prostat sorunu var. Nasıl olsa elime düşecek; ilaç yerine fare zehirini dayadım mı, tamamdır.

  Tavukçu: Ben de Nurettin Ersin'i halledebilirim. Tavuk etinden başka et yemiyor. Bir aylık tavuğu taze kesim piliç diye yedirdim mi, tavuk cennetini boylar.

  SAÇI OLAN TEK PAŞA

  Berber: Diğerlerinin işinde saşı olduğu işin berbere giden tek kişi Tahsin Şahinkaya. Bana gelirse bir sinek kaydı yaparım ki, öteki dünyada bile idare eder.

  Katil: Geriye kalanları bana bırakın. içlerinde en ufak bir solculuk eğilimleri varsa eterle bayıltıp, yastıkla boğabilirim.

  Yalçın Pekşen’in yazısı böyle devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı