Gündem Haberleri

  Darbe girişiminde atılan mesajlar ortaya çıktı.. 'Ejder geri çekil'

  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA
  19.04.2017 - 10:55 | Son Güncelleme:

  15 Temmuz gecesi darbe girişimine kalkışan bir grup askerin 'Türkiyem' isimli grupta yapılan yazışmalar ortaya çıktı. 18:45'te kurulan Whatsapp grubunda konuşmalar arasında çarpıcı detaylar göze çarpıyor. İşte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen dava dosyasından çıkan o mesajlar

  4. Kolordu Komutanlığı ve 28 Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki darbe faaliyetine katılan şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelilerin 15 Temmuz gecesi “Türkiyem” isimli bir Whatsapp grubu üzerinden yazışmalar yaptıkları, talimatlar aldıkları ortaya çıktı.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 4. Kolordu Komutanlığı ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve bağlı birliklerden, 15 Temmuz darbe girişimine katılan toplam 268 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi. Dosyada şüphelilerin oluşturduğu “Türkiyem” isimli Whatsapp grubundaki konuşmalar girdi. 

  Darbe girişiminde atılan mesajlar ortaya çıktı.. Ejder geri çekil

  DARBE YAZIŞMALARI

  Söz konusu grupta firari Tuğgeneral Ali Kalyoncu’nun saat 00.54’te “Hiçbir vatandaşın ZPT veya araçların üzerine çıkmasına müsaade edilmeyecek. Direkt müdahale edin indirin” talimatı verdiği görüldü. Kalyoncu tarafından aynı Whatsapp grubuna saat 00.41’de yazdığı mesaj da ise “Ejder geri çekil. Hava Kuvvetleri emniyete doğrudan müdahale edecek” şeklinde yazışma yaptığı belirlendi.

  SAAT 18.54’TE KURULDU

  İddianamede, Türkiyem isimli grubun Ertuğrul Terzi tarafından, saat 18.54’te kurularak aktif bir hale getirildiği, şüphelilerin bu grup üzerinde iletişim ve irtibata geçildiği kaydedildi.

  Darbe girişiminde atılan mesajlar ortaya çıktı.. Ejder geri çekil

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı