Dünya Haberleri

  Darbe ima eden generale stat desteği

  Hürriyet Haber
  10.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Katalonya bölgesinin aşırı özerklik taleplerini eleştirirken, "Gerekirse İspanya’nın bütünlüğü için kışlamızdan çıkarız" diyerek darbe imasında bulunduğu gerekçesiyle 8 gün ev hapsine alınan Kara Kuvvetleri Komutanı General Jose Mena Aguado’ya Madrid’deki Calderon Stadı’nda açılan pankartlarla destek verildi.

  Atletico Madrid-Valencia takımları arasında önceki akşam oynanan maçta, Madridli taraftarların oturduğu bölümde tüm ilk yarı boyunca "General Mena, Seninleyiz" yazılı pankart asılı durdu. Bazı taraftar ayrıca maç boyunca, İspanya’nın bütünlüğüne destek veren sloganlar attı.

  NABIZ YOKLAMIŞ/images/100/0x0/55eaff2bf018fbb8f8a43e89

  El Pais gazetesi, sosyalist hükümetin General Mena’ya ceza vermeden önce yaptığı açıklamaların ordu içinde ne kadar destek bulup bulmadığını öğrenmek için nabız yokladığını yazdı.

  İspanyol basını, General Mena’nın, İspanya’nın faşist yönetiminden demokrasiye geçişinin ardından bir generale verilen en sert cezayı aldığını belirtirken, demokrasiyi savunmak için ilk kez bir generale bu tip bir ceza verildiğini duyurdu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı