« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Darağacında olsak bile...

Yıldırım, duruşmanın başından sonuna sakindi. Hakimlerin elini sıkıp dışarı çıktığında karşılaştığı taraftarlara, “Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe” deyip yemeğe gitti.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

DURUŞMA öncesi ve sırasında tüm gözler Aziz Yıldırım’daydı. Başkan durgun ve düşünceliydi. Hakim, bir karmaşa olmasın diye karar açıklanırken, sadece sanık ve avukatların salona girmesine izin verdi. Başkan Yıldırım herkesin içeri alınmasını rica edince bu istek kırılmadı.
Darağacında olsak bile...
GÖZYAŞLARIYLA...
Hakim ilk olarak 1 numaralı sanık Olgun Peker’in beraatini okudu. Sevinç sesleri yükselince Yıldırım kalktı ve sakin olunması gerektiğini işaret etti. 2. sıradaki sanık Aziz Yıldırım’dı. Hakim “Beraat” dediği anda mahkeme salonu adeta yıkıldı. Sonra sırasıyla beraatlar okundu. Yıldırım yanında oturan Mecnun Otyakmaz’a sarıldı. Daha sonra çevresindeki herkes Yıldırım’a sarıldı. Bir çok sanık gözyaşlarını tutamıyordu.

Darağacında olsak bile...
SLOGANLAR
Yıldırım kürsüye yürüdü. 3 hakimin elini sıktı. “Geçmiş olsun” dedim. “Hepimize geçmiş olsun” dedi ve çıktı. Gözüm kardeşi Ali Yıldırım’a ilişti. “Geçmiş olsun” dileğime, “Tam 4 yıl oldu Ahmet. Bu camia, bizler üzüldük, yıprandık” karşılığını verdi. Gözleri doluydu.
Yıldırım aşağıya inip taraftarın yanına gitti. Coşku ile karşılandı. Sloganı olan “Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe“ sözünü tezahürat olarak beraber söylediler. Ardından “özgür bir adam” olarak arkadaşlarıyla yemeğe gitti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler