ANTALYA HABERLERİ

Dar Gelirli Aileler İçin ‘Destek Kart’

IHA
10.09.2015 - 15:13Son Güncelleme :

ANTALYA ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLELER İÇİN VAKIFBANK ALANYA ŞUBE MÜDÜRÜ NURAN ARSLAN İLE 'DESTEK KART' PROTOKOLÜ İMZALADI.

IHA

Antalya’nın Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘Destek Kart’ projesiyle maddi durumu iyi olmayan ailelere üç ayda bir 200 TL yardım edeceklerini açıkladı. Destek kartla gıda, sağlık, giyim ve kırtasiye gibi temel ihtiyaçlar karşılanabilecek.
Alanya Belediyesi, maddi durumu iyi olmayan ailelere gıda, sağlık, temizlik ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması için ‘Destek Kart’ projesi başlattı. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Vakıfbank Alanya Şube Müdürü Nuran Arslan ile Destek Kart protokolünü imzaladı. İmza töreninden sonra Destek Kart Projesini tanıtan Başkan Yücel, Alanya Belediyesi olarak sosyal hizmetlere çok önem verdiklerini ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde sosyal belediyecilikte çığır açacak çok önemli hizmetler yaptıklarını kaydetti.
DESTEK KART PROJESİ HAYATA GEÇTİ
Başkan Yücel, ’’Hem merkez hem de mahallelerimizde çok zor koşullarda yaşayan insanlarımız olduğunu biliyoruz. Alanya Belediyesi olarak kimsesiz, garip ve yalnız kalmış ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmak en büyük görevimizdir. Bu nedenle ‘Destek Kart’ projesini hayata geçirdik. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün ihtiyaç sahibi olduklarını belirlediği ailelerimizin Destek Kartına düzenli olarak yıl boyunca eşit taksitlerle yardım yüklemeleri yapılacak ve bu kart ile tüm gıda, giyim, kırtasiye her türlü ihtiyaç karşılanabilecektir. Yardımların etkin ve daha verimli kullanımı sağlamak için alkol, tütün gibi ürünlerin alımı engellenerek yardımların farklı amaçlarla kullanımının da önüne geçilmiştir” dedi.
BAŞLANGIÇTA 3 AYDA 200 TL YÜKLENECEK
Ödemelerin banka kartı özelliklerini taşıyan Destek Karta yapılacağını ve kart sahiplerinin bu kartla istedikleri marketten istedikleri ihtiyaç malzemelerini alabileceklerini kaydeden Başkan Yücel, “Destek kart, adeta bir banka ya da kredi kartı formatında. Belediyemiz başlangıçta bu karta, üç ayda 200 lira yükleme yapacak. İlerleyen zamanlarda sistem oturduğunda karttan istifade eden aile sayısını, yatırılan miktarı bütçemize göre arttırmayı hedefliyoruz. Kart sahipleri vatandaşlarımız bu kartla rahatça alışverişlerini yapabilecekler. Her zaman ‘önce insan’ anlayışıyla hizmet ediyoruz. Destek Kartla, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızın sırtındaki yükü azaltmak istiyoruz’’ diye konuştu.
KİMSE RENCİDE OLMAYACAK
Başkan Yücel, ’’sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği’’ bir uygulamayı hayata geçirdiklerini vurguladı. Kart verilecek ailelerin Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından belirleneceğini ve isimlerin de sadece müdürlük yetkilileri tarafından bilineceğini kaydeden Başkan Yücel, “Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi gerektiği inancıyla temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun vatandaşlarımızı rencide etmeden, afişe etmeden onlara yardım elimizi uzatmak istedik. Bu kartı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çaba sarf edeceğiz. Hiçbir ayrım gözetmeden, adil bir şekilde kart dağıtımını gerçekleştireceğiz.”
DESTEK BELEDİYEDEN HİZMET BİZDEN
İmza protokolünün ardından Vakıfbank Alanya Şube Müdürü Nuran Arslan, “Destek Belediyeden Hizmet Bizden” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Dar Gelirli Aileler İçin ‘Destek Kart’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dar Gelirli Aileler İçin ‘Destek Kart’ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı