MALATYA HABERLERİ

DAP Projeleri İçin İstişare Toplantısı Yapıldı

IHA
12.07.2015 - 16:29Son Güncelleme :
IHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın katıldığı istişare toplantısında, DAP Projeleri masaya yatırıldı.
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi’nin Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüteceği projeler için yapılan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ve MASKİ yöneticileri katıldılar.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya cazibe merkezlerine dahil edilmişti. Bu vesileyle de hazırlamış olduğumuz projeler var. 7 projenin sunumunu gerçekleştirdik, tabi bunların kabulü ve süreç çok önemli. Bu süreci değerlendirmek ve aynı zamanda DAP’a göndermiş olduğumuz sulama projeleri vardı, bunların hayata geçirilmesi ve kaynakların ayrılması ile ilgili daha önce milletvekillerimizin girişimleriyle bir kısım geçmişti, bir kısmı da onay bekliyor. Sulama ile ilgili ciddi olarak sahada bir talep var. Bunların Büyükşehir MASKİ tarafından projelendirilmesi devam ediyor. Ancak burada önemli olan kaynağın bulunması” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın cazibe merkezlerinin desteklenmesi amacıyla hazırlamış olduğu çok önemli projeler var. DAP Başkanımız ile Büyükşehir Belediyemizin hazırlamış olduğu cazibe merkezleri ile ilgili projeleri paylaştık. Sayın bakanımızdan da bu konuda destek istedik. Proje dosyasında özellikle Kayısı Konsantre Fabrikası, Lisanslı Depoculuk, Malatya için ekonomiye sunulan çok önemli katkılardan bir tanesi. Diğer projelere baktığımızda Malatya’daki medeniyetin yeniden ihyası. Özellikle Battalgazi surlarının yeniden inşa edilmesi cazibe merkezi olan Malatya için önemli bir proje. TEMA Park, Yeşilyurt Dere Islahı, Kongre Merkezi ve Teleferik Projesi. Malatya’nın cazibe merkezi olması adına hem görünür kimliğine ciddi değişiklikler, hem de medeniyet inşasında ciddi değişikliklere vesile olacak” ifadelerini kaydetti.
Çalık, DAP’dan yaklaşık 20 milyon TL tutarında sulama projesinin desteklendiğini ve hemen hemen bütün ilçelerde sulama ile ilgili çok ciddi desteklerin olduğunu belirterek, kırsal kesimdeki sulama projeleri için ihtiyaç duyulan 5 milyon TL tutarındaki taleple ilgili olarak DAP’dan destek almayı istediklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden DAP Projeleri İçin İstişare Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DAP Projeleri İçin İstişare Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı