ERZURUM HABERLERİ

DAP Bölgesi Yöresel Ürünleri İçin “Markalaşma Eğitimi” Düzenlendi

IHA
06.08.2015 - 19:09 Son Güncelleme :

DAP

IHA

DAP Bölge Kalkınma İdaresi ile TÜBİTAK alt kuruluşu olan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) arasında imzalanan “DAP Bölgesi Yöresel Ürünlerini Ticarileştirme Stratejileri Geliştirilmesi Projesi” kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve TÜSSİDE işbirliğiyle, Bölge illerinde öne çıkan yöresel ürünlere yönelik “Markalaşma Eğitimi” düzenlendi.
4-6 Ağustos 2015 tarihinde, Erzurum’da gerçekleştirilen ve TÜSSİDE Danışmanı Doç. Dr. Sertaç DOKUZLU’nun verdiği ‘Markalaşma Eğitimi’ne, İdare çalışanlarının yanısıra bölgede faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odaları, kalkınma ajansları ve çeşitli kurum temsilcileri katıldı.
Eğitimde katılımcılara, coğrafi işaret ve markalaşma konularında önemli bilgiler aktarılmasının yanısıra marka tanımı, marka imajı, marka yönetiminin temel ilkeleri konularına değinilerek, bu süreçlerin tanımlanması, dokümante edilmesi, süreç haritaları ve akış şemalarının oluşturulması konularında da bilgi verildi.
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, toplantının açılış konuşmasında Bölgeye ait yöresel ürünleri, tanınırlığı olan marka ürünler haline getirmeyi hedeflediklerini ifade ederek, ilerleyen günlerde markalaşma yönünde önemli adımlar atacaklarını belirtti. Bu anlamda Bölgede bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Demir, “Bölgemizin gelişimine katkı sağlamak ve markalaşan yöresel ürünlere sahip olmak en büyük arzumuzdur. Ulusal raflarda markalı ürünleri olan şehirler, marka şehir olma ipini daha erken göğüsleyeceklerdir. Doğduğu yerde doyan, refah seviyesi artmış, rekabetçi bir bölge oluşturmak için kurum olarak var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
“Markalaşma Eğitimi” sonrası süreçte, “DAP Bölgesi Yöresel Ürünlerini Ticarileştirme Stratejileri Geliştirilmesi Projesi” ile “Ticarileştirme Stratejileri Geliştirilecek Olan Ürünlerin Seçilmesi” aşamasına geçilerek, Bölge genelindeki iki adet yöresel ürünün mevcut durumu ve rekabet gücü, detaylı bir şekilde ortaya koyulacak. Marka oluşturma adına önemli bir adım olan bu uygulama ile iki yöresel ürünün SWOT analizleri yapıldıktan sonra ticarileştirme stratejileri geliştirilecek.
Eğitim sonrası, katılımcılara “TÜSSİDE Markalaşma Eğitimi Katılım Sertifikası” verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden DAP Bölgesi Yöresel Ürünleri İçin “Markalaşma Eğitimi” Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 19 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DAP Bölgesi Yöresel Ürünleri İçin “Markalaşma Eğitimi” Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı