Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Danny Blind'den itiraf: Tecrübe farkı...

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Danny Blind, ay yıldızlı ekibimiz karşısında aldıkları farklı yenilgiyi tecrübesizliğe bağladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Danny Blind, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Türkiye'ye 3-0 yenildikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Yenilgiyle 4. sıraya geriledik. Şu an grupta kontrol elimizden çıktı. Bu durumdan memnun değiliz. Öne geçebilmek için geri kalan maçlarda elimizden geleni yapacağız" dedi.

Blind, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yaptıkları hataları iyi değerlendirdiğini söyledi.

"BULDUĞUMUZ POZİSYONLARI DEĞERLENDİREMEDİK"

Pozisyonlara giremediklerini ve buldukları pozisyonları da değerlendiremediklerini belirten Blind, "Bulduğumuz atakları gole çevirebilseydik, şu an skor farklı olurdu. Türkiye'ye yenildik, üzgünüz. Yenilgiyle 4. sıraya geriledik. Şu an grupta kontrol elimizden çıktı. Bu durumdan memnun değiliz. Geri kalan maçlarda elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Blind, bir gazetecinin "Hollanda'nın, İzlanda ve Çek Cumhuriyeti'nden farkı nedir?" sorusu üzerine "Grup tablosuna bakıldığında en büyük fark, aramızdaki puan farkıdır. İkinci fark ise oyuncularımızın tecrübesiz oluşudur" yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler