Gündem Haberleri

  Danıştay Başkanı emeklilik istesin

  Hürriyet Haber
  27.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bir hayali ihracat soruşturması dosyasında adı geçen şüpheliler için aracılarla görüştüğü iddia edilen Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu hakkında kovuşturma istedi.

  Tanrıkulu, bu amaçla dün Danıştay Başkanlığı’na dilekçe verdi. Tanrıkulu, başvurusunun ardından yaptığı açıklamada, Danıştay Kanunu’nun 67’nci maddesi uyarınca disiplin soruşturması, 76’ncı maddesi uyarınca da ceza soruşturması başlatılması talebiyle Danıştay Başkanlığı’na başvurduklarını anlattı. 

  Erdoğan: İddialar komik

  Başbakan Tayyip Erdoğan, sanık yakınlarıyla görüşmesi nedeniyle hayali ihracat soruşturmasında takibe yakalanan Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’ya sahip çıktı. Erdoğan dün Esenboğa Havaalanı’nda gazetecilerin soruları üzerine, “Bu tür komik iddiaların üzerinde durmayın. Bir kere müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Danıştay Başkanımız gerekli açıklamayı yapmıştır. Bunların hepsi kurumlarımızı ve kurumlarımızın başındaki insanları yıpratmaya yönelik adımlardır ve bu adımları atanların samimiyetinden endişeliyim” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı