SİVAS HABERLERİ

Danışman öğretmenlere sertifikaları verildi

AA / Çetin Karaçoban
29.02.2016 - 15:27Son Güncelleme :
AA / Çetin Karaçoban

SİVAS (AA) - Sivas'ta danışman öğretmenler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen törende konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Bülbül, kente 323 aday öğretmenin atamasının yapıldığını söyledi.

Aday öğretmenlerin eğitimlerinin ardından görev yapacakları illere atamalarının yapılacağını belirten Bülbül, bu eğitimde görev alacak aday öğretmenlere sertifika verdiklerini ifade etti.

Aday öğretmenlerin eğitimlerinin 6 ay süreceğini ve eylül ayında atamalarının yapılacağını dile getiren Bülbül, "Bakanlığımız bu uygulamayı ilk defa yapıyor. Öğretmen istihdamı noktasında gerçekten beklediğimiz, özlediğimiz bir tablo. 323 arkadaşımızı 6 aylık süre içerisinde hakkıyla yetiştirmek ve il olarak yüzümüzün akıyla çıkmak istiyoruz. Sloganımız 'insan insanın gölgesinde yetişir, öğretmen öğretmenin gölgesinde yetişir' olacak" dedi.

Danışman öğretmenlere sertifikalarını Maarif Müfettişler Başkanı Cengiz Atalay, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tan ve şube müdürleri verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Danışman öğretmenlere sertifikaları verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Danışman öğretmenlere sertifikaları verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı