Gündem Haberleri

  Danimarka gazetesi Yahudi soykırımı karikatürlerini basmayacak

  KOPENHAG (A.A)
  09.02.2006 - 11:52 | Son Güncelleme:

  İslam dünyasında rahatsızlık yaratan karikatürleri yayımlayan Danimarka gazetesi Jyllands-Posten, İran gazetesi Hemşehri'nin yayımlayacağı Yahudi soykırımıyla ilgili karikatürleri basmayacağını açıkladı.

  Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Carsten Juste, gazetenin internet sitesindeki açıklamasında, “Jyllands-Posten, bir İran gazetesinin Yahudi soykırımıyla ilgili karikatürlerini hiçbir şekilde yayımlamak istememektedir” ifadesini kullandı.
  Jyllands-Posten'in kültür editörü Flemming Rose, CNN televizyonuna dün yaptığı açıklamada, “Gazetem İran gazetesiyle temasa geçmeye çalışıyor ve karikatürleri onlarla aynı gün yayımlayacağız” demişti. TV2 televizyonunun haberinde de, Jyllands-Posten'in bu kararı “şu anki durumda gereksiz yere yeni bir tartışma başlatmamak için aldığı” belirtildi.

  İran'da Tahran Belediyesi'nin yayımladığı Hemşehri gazetesi, İslam dünyasında rahatsızlık yaratan karikatürlere karşı kendilerinin de Yahudi soykırımıyla ilgili karikatür yarışması açtıklarını ve yarışmayı kazanan en iyi 12 karikatürü yayımlayacaklarını ilan etmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı