Dünya Haberleri

  Danimarka’da trafik kuralları bakan dinlemiyor

  Ünsal TURAN / KOPENHAG
  30.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen ve 7 bakanı trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezasına çarptırılıyor.

  B.T Gazetesi’nin, Başbakan Rasmussen ve hükümette görevli 7 bakanın, trafikte sürat tahditlerine uymayarak aşırı hız yaptıklarını ortaya çıkarması üzerine, Trafik Komisyonu, Başbakan Rasmussen ve 7 bakana para cezası ile ehliyet sicillerine kötü puan verme cezalarını araştırıyor. Başbakan Rasmussen dışında trafik kurallarını ihlal eden bakanlar arasında Liberal Partili Maliye Bakanı Thor Pedersen ve Vergi Bakanı Kristian Jensen’in de bulunduğu bildirildi.

  Rinsted şehrindeki Sörüp Çiftliği’nde Liberal Parti grup toplantısına giden Başbakan Rasmussen ve 7 bakanın sürat tahditlerine uymadığı, yapılan sürat kontrollerinde ortaya çıktı. Kendilerine gerekli cezalar verilecektir" dedi. Sürat tahdidini yüzde 18 ihlal eden bakanlara 500 kron (125 YTL) para cezası, yüzde 30 ihlal eden bakanlara 1500 kron (375 YTL) para cezası ve ehliyetine kötü puan cezası verileceği bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı