« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Danimarka Basını: Ferguson büyük hata yaptı

Beşiktaş'ın Menchester United karşısında aldığı galibiyet, Danimarka basınında da geniş yankı uyardı.

Ünsal TURAN / KOPENHAG-DHA
SON GÜNCELLEME

 Ülkenin yüksek tirajlı Politiken gazetesi, "Beşiktaşlı Türkler, Manchester United'i şok ettiler" menşetiyle verdiği haberde "Alex Ferguson Macheda, Gibson, Obertan ve Rafae gibi genç ve güçlü yeteneklere şans tanıdı ancak büyük hata yaptı. Tello'nun uzaktan attığı gol ile Beşiktaşlı Türk misafirler Old Trafford'da Manchester United'i yenerek şoka soktular" cümlelerini kullandı.

KIRMIZI ŞEYTANLARIN BASKISI İŞE YARAMADI

B.T Gazetesi, Manchester United'in kendi evinde Beşiktaş'a yenildiğini duyurduğu haberde "Beşiktaş karşılaşmanın neticesini 20'inci dakika belirledi. Kırmızı şeytanlar beraberliği yakalamak için çok baskı yaptılar ama başarılı olamadılar. Beşiktaşlılar bu galibiyetleri ile halen daha hayatta olduklarını ve sonbaharda Avrupa maçlarında var olduklarını gösterdiler" cümlelerini kullandı.

Ekstra Bladet Gazetesi ise, Ferguson'un yenilgiye çok kızdığına dikkat çekerek "Sinirlenen Ferguson "bizi aldattılar" dedi" manşetiyle verdiği haberde Ferguson'un "Evra için hakem penaltı düdüğünü çalmalıydı. Hakem yüzünden yenildik. Ruhumuzla oynamadık ama hakem de düdük çalmayınca ne yapabiliriz."sözlerine yer verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler