Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Danimarka Başbakanı'na 'Hiç başka bir kadınla seviştiniz mi?' diye sordular

  Ünsal TURAN / KOPENHAG
  20.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Danimarka'da düzenlenen eşcinsel festivaline ünlü isimler de katıldı. Yürüyüşte en çok dikkat çeken isimler Başbakan Helle Thörning-Schmidt, Eğitim Bakanı Christine Antoroni, Kopenhag Valisi Frank Jensen ve çok sayıda Sosyal Demokrat Milletvekili oldu.

  Başbakan Schmidt, bakanlar ve milletvekilleri, Sosyal Demokrat Partili eşcinsellerin arabasının ardında yürüdüler. Başbakan Yardımcısı Margrethe Vestager de Radikal partililerle yürüdü. Schmidt, bir gazetecinin "Siz hiç başka bir kadınla seviştiniz mi?“ sorusuna şu yanıtı verdi:

   

  'HİÇ BAŞKA BİR KADINLA SEVİŞTİNİZ Mİ?' / FOTO GALERİ

   

  "Hayır, gerçeği söylemem gerekirse ben daha çok karşı cinse ilgi duyuyorum. Burada bulunmamın nedeni, Danimarka'da farklılıklara ve birlikte eğlenmeye yer olduğunu göstermek, hangi düşünce ve yapıda olursa olsun insanlara destek vermek. Eşcinselliğin yasak olduğu veya saklandığı ülkelere Danimarka'da serbest olduğunu göstermek çok önemli. Eşcinsellerin hakları için gerçekten çok güzel işler yaptık, yasalar çıkardık."

   

  Yürüyüşte Başbakanın yanında yer alan Kopenhag Valisi Jensen de daha çok karşı cinse ilgi duyduğunu ancak kendi cinsine ilgi duyan arkadaşlarının çok olduğunu söyledi. Kopenhag'da her yıl Ağustos ayında yapılan 'Homo-Fest'e, dünyanın dört bir yanından eşcinseller katılıyor. İki gün süren yürüyüşe, 80 ayrı grup ve 15 bin eşcinsel katıldı. Eşcinsellerin yürüyüşünü yaklaşık 80 bin kişinin izlediği bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı