« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Damir Mrsic gitti Serdar Apaydın geldi

Fenerbahçe Ülker, takım menajerliği görevine Serdar Apaydın'ı getirdi.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe Ülker'de 'takım menajerliği' görevine eski basketbolcu ve antrenör Serdar Apaydın getirildi. Serdar Apaydın'ın kariyer bilgileri şöyle:

1991-1999 yılları arasında A Milli Takım'da görev aldı. 1993 yılında yeni kurulan Ülkerspor'a transfer olan Apaydın, 1997'ye dek oynadığı bu takımda 1994-95 sezonunda şampiyonluk sevinci yaşadı. 1997 sezonunda Fenerbahçe'ye transfer oldu. 1997-2001 yıllarında Fenerbahçe Basketbol Takımı kaptanı oldu. 2001'de Fenerbahçe'de aktif oyunculuk yaşamını noktalayan Apaydın, antrenörlük kariyerine başladı ve Ülker-Fenerbahçe birleşmesiyle birlikte 2006 yılında Fenerbahçe Ülker'de antrenör olarak görev aldı. 2007-2010 arasında A takim asistan koçluğu ve altyapı sorumlusu olarak 2 Türkiye Şampiyonluğu elde etti. 100. Yılda A takımla birlikte 2007'de Alpella olarak mücadele eden Fenerbahçe Genç Erkek Basketbol Takımı'nı 25 yıl aradan sonra Türkiye şampiyonluğuna ulaştırdı. 2011-12 sezonu öncesinde Antalya Büyükşehir Belediyespor'un antrenörlüğüne getirildi."

İLK AÇIKLAMA HÜRRİYET'E

Serdar Apaydın, göreve getirildikten sonra ilk açıklamasını Hürriyet'e yaptı. Apaydın şunları söyledi: "Yuvaya döndüm çok sevinçliyim Başkanımız böyle bir teklifte bulundu, görevi hemen kabul ettim. İnşallah Fenerbahçe Ülker'i bulunduğu noktalardan daha iyi yerlere gelmek için her zaman çok çalışacağım."

MRSIC AÇIKLAMASI

Fenerbahçe, yollarını ayırdığı Damir Mrsic ile ilgili olarak resmi siteden şu açıklamayı yaptı: Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker’e daha önce oyuncu olarak hizmet eden, 2010-2011 Sezonundan beri de Takım Menajeri olarak görev yapan Damir Mrsic’e bugüne kadar hem sahada hem de idari alanda bize sağladığı sonsuz katkı için teşekkür ederiz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz