Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

D'Ambrosio'nun Monza'da yarışması kesinleşti

Lotus'tan gelen resmi açıklamaya göre Jerome D'Ambrosio, Monza'da Romain Grosjean'ın yerine pistte olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Romain Grosjean, Belçika Grand Prix'inin startında sebep olduğu kaza nedeniyle gelecek yarış olan Monza'dan men edilmişti.

"Üçüncü pilot olarak Jerome ile 2011 sezonunun tamamında mücadele etmiş, yetenekli, yüksek motivasyona sahip, zinde be istekli bir pilot olduğu için anlaştık. Monza'da beklentilere en iyi şekilde karşılık vereceğini umuyoruz."

"Jerome'un takımla çok iyi ilişkiler içinde olduğunu ve Mugello'daki başarılı test performansında bunun ispatı olduğunu düşünüyoruz. Şimdi önünde, podyumda olacak güce sahip bir arabayla Monza'da büyük bir mücadele var.

Jerome D'Ambrosio, 2012 sezonunda Mrussia adını alan eski Virgin'de, koltuğunu Charles Pic'e kaptırmdan önce 2011 sezonu boyunca mücadele etmişti.

"2012 sezonu için hedefim yeniden Formula 1 arabasına dönmekti. Şimdi bu dileğim gerçekleşiyor. Monza müthiş bir pist ve Cuma gününü iple çekiyorum. Üçüncü pilot olarak her yarışta takımla birlikte çalıştım. Bütün brifing ve pilot toplantılarına katıldım. İyi hazırlandığımı düşünüyorum. Monza harika, aynı zaman benim için sorun yaratmayacağını düşündüğüm derecede teknik bir pist."

"Takımın bana olan inancının karşılığını burada önmli puanlar elde ederek boşa çıkarmamak istiyorum. Pazar gününden sonra direksiyonu yeniden Romain'e bırakacağım. Umarım bu tek yarış, neler yapabileceğimi ispat etmek için yeterli fırsatı tanır."


Bunları da Beğenebilirsiniz