Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Damas Group orta gelirliye mücevher satacak

  Hürriyet Haber
  20 Temmuz 2007 - 15:10Son Güncelleme : 20 Temmuz 2007 - 15:11

  Mücevher perakende zinciri Damas Group Üst Yöneticisi (CEO) Tawhid Abdullah, Türkiye'de mağazalar zinciri oluşturma amaçlarının; var olan mücevher pastasından pay almak değil, bugüne kadar mücevher sektörü tarafından gözardı edilmiş kitleleri kendilerine çekmek olduğunu belirtti.

  Birleşik Arap Emirlikleri kökenli Damas Jewellery LLC'nin Türkiye pazarına girişi, ürünleri ve yatırımlarına ilişkin basın toplantısında  konuşan Abdullah, “Kendimizi konumlandırırken, en yüksek mücevher evlerinden biri olmak için değil, kendimizi daha çok geniş kitlelere ve genç  insanlara ulaştıracak, orta, orta-altı ve orta-üstü kesimlere  ulaştıracak bir fikrin tohumlarını attık” diye konuştu. Abdullah, bu sene sonunda  Damas'ın, dünya üzerinde tamamen kendi sahip olduğu 486 mağazaya  ulaşacağını, 1,2 milyar dolar ciroya sahip olduklarını ve geçen sene  65-70 milyon dolar kar elde ettiklerini belirtti.

  TÜRKİYE'DE BÜYÜYECEK

  Türkiye'de Atasay, Altınbaş gibi firmalarla 1977 yılından bu yana  çeşitli iş ortaklıkları bulunduğunu söyleyen Tawhid Abdullah, şöyle  devam etti:

  "Türkiye'de mağazalar zinciri oluşturma amacımız, var olan mücevher  pastasından bir pay almak değil. Bizim amacımız bugüne kadar mücevher  sektörü tarafından unutulmuş, iyi hizmet alamamış, gözardı edilmiş,  mücevher sektöründen uzak kalmış kitleleri yeni mağaza konseptlerimiz ve  ürünlerimizle kendimize çekmek...”

  Abdullah, şu anda Türkiye'de 5 mağazaları bulunduğunu ve önümüzdeki 2  yıl içinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da toplam 25 mağazaya  ulaşmayı planladıklarını ifade ederek, “İnanıyoruz ki Türkiye mücevher  sektörüne yeni bir soluk gelecek. Ekstra bir katma değer yaratacağız. Bu  katma değerden hem Türk tasarımcılar, hem üreticiler hem mücevher  tüketicisi faydalanacak. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye'ye  yatırımımızın 75 milyon dolar seviyesine ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

  Tawhid Abdullah, soru üzerine “Türkiye ekonomisine inancımız çok büyük.  Zaten bu yüzden buraya geldik. 3 sene önce bir araştırmayla başladık, 2  sene önce ilk tohumlarını attık ve artık bugün kendimize güvenir bir  şekilde Türkiye'deki büyüme stratejimizi açıklayabiliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı