Ege Haberleri

  Dalyan’da yine katliam

  Süleyman İLTER, (DHA)
  01.05.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Dalyan Beldesi’nin Gürpınar Mahallesi’nde, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, gelişigüzel yerlere atılan zehirli ekmek ve etlerden yiyen 15 sokak köpeğiyle 3 kedi öldü.

  Köpek ve kedi katliamına, özellikle çocuklar büyük tepki gösterdi. Fındık, Boni, Layka, Asena, Lusi, Benzo, Sarı ve Pamuk ismini koyup, elleriyle besledikleri hayvanların cansız bedenlerini görünce gözyaşlarını tutamayan çocuklar, "Zehirli et ve ekmekleri çevreye atanlar cani. Bu canilerin bulunması ve cezalandırılması gerek" dedi. Veteriner hekim Salih Gültekin, köpek ve kedilerin, organik fosforlu sıvı ya da toz halinde bir tarım ilacıyla zehirlenmiş olabileceğini belirtirken, Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı (CHP), "Bunu yapanlar insan olamaz. Sokaklarda çocuklarımız dolaşıyor, oynuyor. Zabıta tedbirlerini artıracağız. Canileri mutlaka bulacağız" dedi.

  Bu arada, belediye hoparlörlerinden İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak Dalyanlılar, sahipli hayvanlarını kontrol altına almaları konusunda uyarıldı.

  Zehirli ekmek ve etlerden yiyen Sıla Çapkan’ın 3 gün önce birlikte fotoğraf çektirdiği ’Fındık’ isimli köpeği de öldü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı