« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dalgın pehlivan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yıldız Güreşçiler Şampiyonası'nda, 54 kilodaki güreşçimiz Ufuk Dağ maçı olmadığını zannederek yemeğe gidince hükmen yenik sayıldı..

YEMEĞE GİTTİ

Bulgaristan'ın Haskova kentinde yapılan Bulgaristan Yıldız Güreşçiler Şampiyonası'na davet edilen Edirne ve Bursalı güreşçiler başarılı sonuçlar alırken bir de skandal yaşandı. 54 kiloda Bursa takımından yarışan Ufuk Dağ, ilk maçında Bulgar Emilov'u tuşladı. 2. turda Türk asıllı Bulgar güreşçi Mesut Sabrettin ile eşleşti. Güreşçimiz üst üste yapılan 3 anonsta da mindere çıkmadı. Dağ’ın, maçı olmadığını zannederek salondan 3 km uzaktaki yemek salonuna gittiği öğrenildi.

HAKEM DE ACIKTI!

Hakemler, Bulgar güreşçiyi minderde tuttular. Türk ve Bulgar yetkililer de Dağ’ı yemekten kaldırıp salona getirdiler. Ancak minder amiri

‘‘Benim de karnım acıktı, ben de yemeğe gidiyorum. Bu kadar bekleyemem’’ diyerek çantasını aldı yemeğe gitti. Bu kez güreşçimiz 15 dakika sonra yarı tok bir şekilde salona apar topar getirildi ama minderde ne Bulgar güreşçi vardı, ne de maçı yönetecek hakemler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler