Gündem Haberleri

  Dalgalı denizde açıldıkları bottan düşüp boğuldu

  DHA
  21.07.2007 - 14:15 | Son Güncelleme:

  KASTAMONU'nun Doğanyurt İlçesi'nde iyi yüzme bilmemesine rağmen arkadaşlarıyla bindikleri botla dalgalı denize açılan 28 yaşındaki Özkan Tekiner, boğularak hayatını kaybetti. Tekiner'in oyunu kullanmak için İstanbul'a gitmek istediği, ancak otobüslerde yer bulamayınca gidişini bir gün ertelediği anlaşıldı

  Akrabalarının düğünü için 15 gün önce ailesiyle birlikte İstanbul’dan Doğanyurt'un Aşağımescit Köyü’ne gelen Özkan Tekiner, önceki gün dönüş için otobüslerde yer bulamadı. Seçimde oyunu kullanmak için İstanbul’a dönmek isteyen Tekiner, yer bulamayınca dönüşünü bir gün ertelemek zorunda kaldı.

  Bunun üzerine Tekiner, 5 arkadaşıyla birlikte bot kiralayarak denize açıldı. Sahilden 150 metre kadar uzaklaştıktan sonra dengesini kaybeden Tekiner, denize düştü. Bu sırada Tekiner’i kurtarmak için arkadaşı Erkan Yılmaz da denize atladı. Bir süre çırpınan Yılmaz, arkadaşları tarafından sudan çıkarıldı. Ancak Tekiner, arkadaşlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.
  Tekiner'i kurtarmak isterken kendisi be boğulma tehlikesi geçiren ve hayati tehlikesi bulunduğu bildirilen Erkan Yılmaz ise İnebolu Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Önce İnebolu, ardından da Kastamonu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tekiner’in cesedi, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  OTOBÜSTE YER BULSAYDIK EŞİM YAŞIYOR OLACAKTI

  Denizde boğularak can veren Tekiner’in eşi Serpil Tekiner, birgün önce İstanbul'a dönmek istediklerini belirterek, “Ancak otobüslerde yer bulamadık. Otobüste yer bulabilseydik bu acıyı yaşamayacaktık. Eşim ölmiyecekti” diye gözyaşı döktü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı