« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dalgado'nun babasından çarpıcı açıklamalar

Matias Delgado’nun babası ve menajeri Eduardo Delgado, Radyospor'da Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada, Matias Delgado’nun ağrılarına karşın iğneyle oynatıldığını bu nedenle ağır bir sakatlık geçirdiğini öne sürdü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'tan ikinci teklif

Ayrıca Mathias’ın 6 aydır alacaklarının ödenmediğini, şampiyonluk priminden yararlandırılmadığını iddia etti.  “Buna rağmen Matias, FIFA’ya başvurmadı, başvursaydı kazanırdı. Ama bu sorunu konuşarak çözmek istiyoruz” dedi. 

Beşiktaş’ın kaptanı Matias Delgado’nun babası ve menajeri Eduardo Delgado, Yıldırım Demirören’le görüşmek için İstanbul’a geldi. Eduardo Delgado, Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada Matias’ın sakatlığı ve sonrasında yaşananlar, özellikle de sözleşmesinin askıya alınması talebiyle ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı:

• Delgado’nun durumu iyi. Barcelona’da kendisini ameliyat eden Doktor Cuguard ’ın verdiği program dahilinde İstanbul’da çalışmalarını sürdürecek.
• Şu anda fizyoterapi çalışmaları yapıyor. 3 hafta sonra koşulara başlayacak.
• 6 aydır para alamadı. Şampiyonluk priminden yararlanamadı. FIFA’ya şikayet etse kazanırdı. Konuşarak anlaşmayı tercih etti.
• Beşiktaş’ta oynamak istiyor; bunun için İstanbul’a geliyor; çünkü taraftarı çok seviyor.
• İğneyle oynatıldı. Sesini çıkarmadı; çünkü takıma en fazla katkıyı sunmak istiyordu. Bu nedenle ağır bir sakatlık geçirdi.
• Ameliyattan sonra Beşiktaş yönetimi kendisini aramadı. Sadece fizyoterapistler arayıp bilgi aldılar.
• Oynayabileceğini, takıma katkı sağlamak istediğini söylediği halde sözleşmesinin askıya alınması teklifinde bulunuldu. Bunu çok yadırgadı.
• Delgado, yerine bir başka futbolcunun alınması düşüncesinden rahatsız değil. Kim alınırsa alınsın iyileştiğinde formayı kazanacağına inanıyor. Yeni transfer takıma güç katabilir, ama Delgado’nun formasını alamaz. Delgado korkmuyor, takımın değişmez oyuncusu olacağını düşünüyor.

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz