Ege Haberleri

EGE

  Dalbudak da ‘cam horoz’ dedi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  23 Temmuz 2012 - 11:33Son Güncelleme : 23 Temmuz 2012 - 11:33

  DENİZLİ Belediyesi'nin Çınar Meydanı'nda, kaldırdığı Denizli horozu heykelinin yerine konulacak horoz heykelini belirlemek amacıyla başlattığı ankette Cam Horoz açık ara önde gidiyor.

  İnternetten kullanılan oyların yüzde 77'si cam horoz için olurken, Ak Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak da ankete katıldı ve tercihini bu yönde kullandı.
  Denizli’nin kent merkezindeki tek heykeli olan ve geçen yıl üst yapı çalışmaları nedeniyle kaldırılan Delikliçınar Meydanı’ndaki Denizli Horozu Heykeli'nin yapımı konusunda Denizli Belediyesi anket düzenledi. İnternet ve belediye binasına konulan anket formlarıyla vatandaşlardan yeni horoz heykelinin polyester, cam, mermer, bronz ya da eskisi gibi olması konusunda görüşlerini bildirmeleri istendi.
  Denizli Horozunu Seçiyor anketinde doğrudan oy kullanan en son isimlerinden biri de Denizli'nin tek kadın milletvekili Nurcan Dalbudak oldu. Denizli Belediyesi'ne gelerek Başkan Osman Zolan'ı ziyaret eden Dalbudak, belediyeden ayrılırken düzenlenen anket için oy kullandı. Dalbudak, tercihini cam horoz heykelinden yana kullandığını söyledi. Dalbudak anketi önemli bir uygulamaya örnek teşkil etmesi açısından çok önemli bulduğunu belirterek, “Yerel yönetimlerde söz-yetki-karar vatandaşta olur. Horoz anketi bunun güzel bir örneği. Belediye Başkanı Zolan'ı kutluyorum” dedi.
  Ankete şu ana kadar internet sitesinden 13 bin 460 kişi oy kullanarak katılırken, doğrudan oy kullananlarla sayının 20 bine ulaştığı belirtildi. İnternette yapılan oylamada en yüksek oyu camdan yapılacak horoz heykeli aldı. Katılımcıların yüzde 77'sini oluşturan 11 bin 105 kişi cam horozu tercih ederken, polyester horoz 7.2, mermer horoz heykeli yüzde 3.6, bronz horoz heykeli yüzde 4, kaldırılan horoz heykeli ise yüzde 4 oy topladı. Belediye Başkanı Osman Zolan, kesin sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirterek, “Meydana dikilecek horozda tüm Denizli’nin söz sahibi olmasını istiyoruz. Seçim tüm kentin seçimi olacak” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı