Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dalan'dan 'suistimal' açıklaması

  A.A
  05 Ağustos 2009 - 18:49Son Güncelleme : 05 Ağustos 2009 - 18:49

  Yeditepe Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, üniversite hastanesindeki suistimal olayıyla ilgili yasal yollara başvurulduğunu bildirdi.

  Dalan, avukatı Mehmet Aba aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesini kurulduğunu ve bütün maddi kaynaklarını kendisinin temin ettiğini belirtti.

  Vakıf ve üniversitenin tüm mal varlığını kendi istekleriyle kamuya mal ettiklerini ve üniversite ile vakfın kamu malı statüsünde bulunduğu ifade eden Dalan, bugün kurumların 5 bine yakın çalışanı, okulları, üniversitesi ve hastaneleriyle kamuya hizmet ettiğini savundu.

  Bedrettin Dalan, böyle büyük kurumlarda zaman zaman yanlış kişilerin de görev aldığını, ancak bunların yaptıklarının hesabını yargı önünde vereceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:
  “Kurduğum kurumlardan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde meydana gelen suistimal olayı, kurumun üst yönetimi tarafından tespit edilmiş ve gerekli tüm yasal yollara ivedilikle başvurulmuştur. Hal böyleyken bir gazetenin çalınan paranın tarafıma aktarıldığı yolundaki komik ve insafsız bir yayın yapmasının, basın etiği ve insanlıkla bağdaşır bir yanı yoktur. Zaman zaman bu tür gerçek dışı ithamlarla suçlansak da, geçen süreç içinde bu ithamların iftiradan ibaret olduğu meydana çıkmıştır. Kaçak olan zanlının yakalanması halinde bu olayın da gerçek yüzü ortaya çıkacaktır. Bu iftirayı atanlar da müfteri durumuna düşeceklerdir.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı