MUĞLA HABERLERİ

Dalaman Kızılay Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

IHA
11 Eylül 2015 - 11:52Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 11:53

KIZILAY DALAMAN ŞUBESİNİN GENEL KURULU YAPILDI

IHA

Muğla’nın Dalaman ilçesinde bir süre önce kurulan Dalaman Kızılay Şubesinin 1. genel kurulu yapıldı.
Dalaman Kızılay Şubesi binasında yapılan genel kurula Şube Başkanı Fatma Çalkın ve üyeleri katıldılar. Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.
Dalaman Kızılay Şubesi kurucu Başkanı Fatma Çalkın üyelere hitaben yaptığı konuşmada’’İnsaniyetcilik, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik ilkelerine bağlı olarak her koşulda faaliyette bulunan Kızılay, hiçbir milliyet, ırk, din, cinsiyet, sosyal şart ve siyasal inanç farkı da gözetmemektedir.
İnsan yaşamını ve sağlığını korumaya ve aynı şekilde insan kişiliğine, saygıyı sağlamayı da amaçlayan Kızılay, Uluslar arasında karşılıklı anlayış, dostluk işbirliği ve sürekli barışı destekleyen tavrıyla, büyük onurumuz olmuştur.
Köklü geçmişiyle, böylesi ulvi amaçlara sahip, bir teşkilatta bulunduğumuz için ne kadar övünsek azdır. Bu övgüde en büyük pay. her koşulda Kızılay’a büyük destek veren aziz Milletimizindir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Kızılay şubemizin kurulmasında emeği geçen 58 üyemizi kutluyor saygı ve sevgilerimle selamlıyorum’’ dedi.
Konuşmanın ardından gündem gereği seçime geçildi. Oy kullanma işleminin ardından yapılan sayım sonucunda yönetim kuruluna Fatma Çalkın, Ayşe Ersen, Ramazan Gezer, Mehmet Kaya ve Sinan Aşkın seçildiler. Denetim kurulu üyeliklerine ise Sabri Balcı ve Güneşim Ergül seçildiler.
Dalaman Kızılay Şubesinin 57 üyesinden, 54’ü 1. genel kurulda oy kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Dalaman Kızılay Şubesi Genel Kurulu Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dalaman Kızılay Şubesi Genel Kurulu Yapıldı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:20
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı