MUĞLA HABERLERİ

Dalaman Devlet Hastanesinde doktor olmadığı iddiası

AA / Ali Rıza Akkır
24.02.2016 - 14:55Son Güncelleme :

- Muğla'nın Dalaman ilçesindeki Dalaman Devlet Hastanesinin acil servisinde ve bazı polikliniklerde doktor olmadığını iddia eden vatandaşlar, yetkililerden doktor eksiğinin giderilmesini istedi

AA / Ali Rıza Akkır

MUĞLA (AA) - Dalaman Devlet Hastanesinin acil servisinde ve bazı polikliniklerde doktor olmadığını iddia eden vatandaşlar, yetkililerden doktor eksiğinin giderilmesini istedi.

Kızı hastalandığı için sabah 4'te hastaneye gelen Ümit Ayrancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanede doktor olmadığını ve hizmet alamadıklarını iddia etti.

İki gün üst üste hastaneye geldiğinde acil serviste aynı doktorun nöbetçi olduğunu gördüğünü anlatan Ayrancı, "Buranın sadece adı hastane. Hastanenin sağlık ocağından farkı kalmamış. Vatandaş isyan etmek üzere. Ben 24 saattir hastanedeyim. Burada daha uzun kalanlar ne yapsın" dedi.

Eşini tedavi için hastaneye getiren Süleyman Çakır, büyük bir vaka olsa hastanede müdahale edecek doktor olmadığını, sadece bir cerrahın görev yaptığını ileri sürdü.

Dalaman Devlet Hastanesinde doktor sıkıntısı olduğundan tedavi için Fethiye ve Ortaca ilçelerine gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Çakır, "Sağlık Bakanlığı'ndan bir an önce sorunu çözmesini istiyoruz. Biz hasta olduğumuzda Fethiye ya da Ortaca'ya gitmek istemiyoruz. Hastanemiz çok güzel ama doktor eksiği var. Bir an önce hastanemize doktor istiyoruz" diye konuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu ise şunları söyledi:

"Dalaman Devlet Hastanesi acil servisinde görev yapan 5 hekimimizden 3'ü hastalandıkları gerekçesiyle rapor aldığı için bir sıkıntı var. Buradaki sorunu da çevre ilçelerden doktor takviyesi yaparak gidermeye çalışıyoruz. Görevli 3 hekimin aynı anda rapor almasını da inceliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Dalaman Devlet Hastanesinde doktor olmadığı iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dalaman Devlet Hastanesinde doktor olmadığı iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı