MUĞLA HABERLERİ

Dalaman’da ’’Bitki Koruma Ürünleri’’ Eğitimi Düzenledi

IHA
24.08.2015 - 11:07Son Güncelleme :

DALAMAN'DA ÜRETİCİLERE BİTKİ KORUMA EĞİTİMİ VERİLDİ.

IHA

Muğla’nın Dalaman ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ’’Bitki Koruma Ürünleri’’ eğitimi düzenlendi.
Dalaman Esnaf ve Sanatkârlar Odası binasında gerçekleştirilen eğitime 21 üretici katılırken, katılımcılara Ziraat Mühendisleri Olgun Kılınç, Mustafa Geze ve Ziraat Teknisyeni Ali Öztürk tarafından gerekli bilgiler verildi.
Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Kaşkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ’’Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren "Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkında Yönetmelik" in 23. Maddesi gereği, müdürlüğümüz tarafından Bitki Koruma Ürünü Uygulama Eğitimi gerçekleştirildi.
Eğitimde; Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkında Yönetmelik, Zirai Mücadele Yöntemleri, Bitki Koruma Ürünlerinin uygulanmasının insan sağlığı üzerindeki etkileri, Üretici Kayıt Defteri, Bitki Koruma Ürünü kullanırken dikkat edilecek hususlar, Zirai mücadele aletleri ve zirai mücadele aletlerinin kalibrasyonu (ölçme aletinin veya düzeneğinin doğru sonuçlar verecek şekilde ayarlanması) konuları ele alındı. Toplantı çiftçilerimizin soru ve önerilerinin cevaplandırılmasıyla sona erdi’’ şeklinde konuştu.
Bunun yanı sıra toplantıya katılanlara, gübrelemenin toprak analizine dayanılarak yapılması ve anızların (ekinlerin biçildikten sonra toprakta kalan kök ve sapları) yakılarak yok edilmemesinin gerekliliği vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Dalaman’da ’’Bitki Koruma Ürünleri’’ Eğitimi Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dalaman’da ’’Bitki Koruma Ürünleri’’ Eğitimi Düzenledi haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı