« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dakar'da Sainz rüzgarı

Dakar Rallisi'nde 2. Etabı da kazanan Carlos Sainz, en yakın rakibi Peterhansel ile arasındaki farkı 3 dakikanın üzerine çıkarttı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Carlos Sainz, Dakar Rallisi'nde 2. Etabı da kazanarak otomobil kategorisinde liderliğini perçinledi. Motosiklette, son şampiyon Cyril Despres galip geldi. Kemal merkit ise etabı 62. sırada tamamladı.

Arjantin'de süren Dakar Rallisi'nde 3. Gün, şampiyonların günüydü. 2. Etaba,, geçen yılın otomobil kategorisi şampiyonu Carlos Sainz ile Motosiklet kategorisi şampiyonu Cyril Despres damga vurdu.

Yarışçılar Cordoba ile San Miguel de Tucuman arasındaki 324 kilometrelik özel etapta mücadele verdi. Sainz, üst üste ikinci etap galibiyetini elde etti. Volkswagen pilotu, takım arkadaşı Nasır El-Attiyah'ı bir dakikadan fazla farkla ikinci sırada bıraktı. Stephane Peterhansel 3. sırayı aldı.

Çifte Dünya Ralli Şampiyonluğu sahibi Sainz, bu galibiyet ile otomobil kategorisi liderliğini perçinledi. İspanyol pilot, en yakın rakibi Peterhansel ile arasındaki farkı 3 dakikanın üzerine çıkardı.

Motosiklet kategorisinde 3 kez şampiyonluğa ulaşan Cyril Despres de, 3. gün tüm rakiplerinden hızlıydı. Fransız yarışçı, baştan sona liderliğini korudu ve Dakar Rallisi'nde 25. Etap galibiyetini elde etti. Despres, etabı 2. sırada bitiren bir başka KTM sürücüsü Marc Coma'dan bir dakika 49 saniye önce bitiş çizgisine ulaştı. David Casteu etabın üçüncüsü oldu. Dakar Rallisi'nin bu yılki tek Türk katılımcısı Kemal Merkit ise 62. sırada finiş gördü.

Despres, Motosiklet sıralamasında Coma'nın 2 dakika 35 saniye önünde lider. Merkit ise genel sıralamada 59. sırada bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz