ERZURUM HABERLERİ

DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı

DHA
05 Mayıs 2017 - 12:14Son Güncelleme : 05 Mayıs 2017 - 12:15

DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı

DHA

ERZURUM, (DHA)-Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen “Bölgemizdeki Gıda İhracatının Artırılması" projesi kapsamında, Suudi Arabistan'da düzenlenen fura katıldı.
    Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'dan sonra ki ülkenin en büyük şehri olan Cidde'de 4.000 metrekare alan üzerine kurulu Cidde Fuar ve Kongre Merkezi'ne başta Suudi Arabistan olmak üzere, Bahreyn, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Endonezya ve Mısır olmak üzere 25 farklı ülkeden 500 katılımcı ve yaklaşık 20 bin ziyaretçi katıldı
    Gıda sektöründe başta şekerli mamüller olmak üzere, meyve ve sebze mamullerinin yanısıra su ürünleri, gıda ambalaj gibi üretim dallarında faaliyet gösteren Doğu Anadolu Bölgemizin farklı illerinden 9 üretici firmanın oluşturduğu grup standı fuarda ilgi odağı oldu. Fuarın en ilgi çeken standı olan DAİB URGE Gıda kümesi standında ziyaretçilere katılımcı firmalar tarafından ürünler ikram edildi ve büyük ilgi gördü. Yoğun bir katılımın yaşandığı fuarın ilk günü Cidde Başkonsolosu Akif Menevşe ve Cidde Ticaret Müşaviri Bilge Dönmez Türk firmaları ayrı ayrı ziyaret etti ve DAİB tarafından URGE grubu katılımcı firmalarıa sertifikalarını taktim ederek görüş alışverişinde bulundu. 3 gün boyunca yapılan tanıtım çalışmaları sonucunda ciddi iş bağlantıları gerçekleştirildi.
    DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, "Gerçekleştirilen bu faaliyetler ile bölgemizdeki firmaların en önemli fonksiyonel yurtdışı tanıtım ve pazarlama faaliyeti olarak sayılan fuar katılım tecrübesi edinmeleri, halen ihracat yapanların ihracat miktarlarının artırılması, hiç ihracat yapmamış firmalarımızın da gerek yabancı alıcılarla ticari görüşmeler yapmak, gerekse ürünlerinin dış pazardaki durumunu gözlemlemek, aynı sektördeki rakiplerini tanımak ve ihracat tecrübesi yaşamalarına imkan vermenin yanı sıra, ülkelerimiz arasındaki mevcut ikili ticari ilişkilerin ve genel anlamda dış ticaretin geliştirilmesi ve artırılmasına yardımcı olmak gibi hususlar hedeflenmiştir. İhracat seferberliği başlatmak amacıyla yola çıkılan ve kümelenme odaklı hazırlanan URGE projeleri kapsamında firmalara verilen hizmetler değerlendirildiğinde, belirlenen hedeflere, diğer değişle firmalarımızın ihracat adına kat etmesi gereken bütün aşamalar tecrübe edilmiştir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:34
  • Guneş
   05:24
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı