« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daha uzun yıllar buradayım

"Ben ve ekibim günü kurtarmak için gelmedik, gelecekte uluslararası başarılar kazanacak bir takımın temellerini atmak için geldik. İşimiz bitmeden buradan ayrılmayacağız."

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Erik Gerets, ne kendisinin takımdan ayrılmayı düşündüğünü, ne de yöneticilerin, kendisini göndermek gibi bir niyetinin olduğunu sanmadığını söyledi.

İddia edildiği gibi yönetim kurulu ile arasında hiçbir zaman ’kriz’ denilecek çapta sorunlar yaşanmadığını belirten Belçikalı teknik adam, "Yönetim ile aramızda bazı görüş ayrılıkları oldu, ama bunlar hiçbir zaman kriz boyutuna ulaşmadı" dedi. Gerets, kulüpte uzun vadeli çalışmayı düşündüğünü belirterek şöyle konuştu:

Kısa vadeli değiliz

"Ben, yardımcılarım Erdal Keser ve Reinhard Stumpf, Galatasaray camiasıyla uyum içindeyiz. Biz bir aylık ya da bir yıllık teknik heyet değiliz. Uzun yıllar buradayız. Galatasaray’a günü kurtarmak için gelmedik. Biz gelecekte uluslararası başarılar kazanacak bir takımın temellerini atmak için geldik. İşimiz bitmeden de buradan ayrılmayacağız. Daha şimdiden
’İşimiz bitti, Boğaz’ın karşısında iş bulalım’ mantığında değiliz."

Yıldız istiyorum

Erik Gerets,
önceki akşam Star’da yayınlanan Telegol programında da gündemdeki diğer konulara ilişkin görüşlerini açıkladı. Yönetimden yıldız oyuncu istediğini tekrarlayan tecrübeli teknik direktör, "Her an oyunun kaderini değiştirecek bir futbolcu istiyorum. Sayın Adnan Polat, sezon öncesi Hollanda kampına geldi. Nasıl bir damak tadı olduğunu bizzat gördüm. En iyi yemekleri yedi. Bize takım olarak iyi yemek yapmamız için iyi malzeme vermesi gerekir" dedi. Marek Heinz dışında, istediği hiçbir futbolcunun alınmadığını vurgulayan Galatasaray Teknik Direktörü, Çek oyuncu konusunda bir itirafta bulunarak, "Onu ben getirttim. Heinz iyi futbolcu ama takımla kimyası uyuşmadı. Bu transferde hata yaptık" ifadesini kullandı. Gerets, ön libero transferinde geç kaldıklarını da belirtti.

Okan için tartıştık

Okan Buruk
’un transferi nedeniyle yöneticilerle arasında uzun süre tartışma yaşandığını belirten Erik Gerets, "Okan’ın oynadığı sağ kanatta çok fazla futbolcumuz vardı, bu yüzden kadroya girmesi zordu. Bu nedenle transferine karşı çıktım. Fakat daha sonra Okan’ın değişik bölgelerde de oynayabileceğini görünce tartışmaktan vazgeçtim" diye konuştu.

Gerets, "Futbolcular sizi seviyor mu?"
sorusu üzerine de, "Futbolcuların beni sevmesi gerekmiyor. Herkes işini yapsın yeter. Yaklaşık 30 kişilik bir kadrom var. Kadroya giremeyenlerin beni sevmesi mümkün mü? Tabii ki sevmezler" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz