Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Daha önce öldürmek istedim ama olmadı

  Ersin ERCAN- Durmuş SEVİNDİK- Gürkay GÜNDOĞAN/DHA
  23 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ağustos 2009 - 21:54

  Kendisini terk eden eşi ile birlikte ailesinden altı kişiyi öldüren 22 yaşındaki Şafak Köksal, mahkemede verdiği ifadede, eşini daha önce de öldürmek istediğini, ancak başaramadığını söyledi. Köksal, eski eşini suçladı.

  ZONGULDAK’ın Çaycuma İlçesi’ne bağlı Çayır Köyü’nde Şafak Köksal, “Eşim, ‘Karnın aç mı, tok mu?’ diye hiç sormazdı. Sanki ben evde yokmuşum gibi davranırdı. Ailesi de kızlarını bana karşı dolduruyordu, beni hor görüyorlardı” dedi. Köksal’ın 55 yaşındaki babası İsmail Köksal ise, “Onlar benim çocuğumu vursaydı bu kadar canım yanmazdı. Ben bir kişi gömerdim, onlar altı kişi gömdü” diye konuştu.

  Köksal tutuklandı

  Daha sonra köy kahvesinde jandarmayı arayarak teslim olan Şafak Köksal ile birlikte gözaltına alınan ağabeyi 23 yaşındaki İsmail ve babası İsmail Köksal dün gece Zonguldak Adliyesi’ne çıkarıldı.

  Mahkemede dört saat ifade veren Şafak Köksal, ‘Tasarlayarak adam öldürme,’ ağabeyi İsmail Köksal ise, ‘Suça yardım ve yataklık’ iddiasıyla tutuklanırken, baba İsmail Köksal tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Şafak Köksal, ifadesinde eşini ve ailesini suçladı. Yaklaşık bir ay önce de evde tartıştığı eşini, kucağında oğlu varken öldürmek istediğini söyleyen Şafak Köksal, “Öldürmek istedim, ateş ettim, ama olmadı” dedi. /images/100/0x0/55eab0adf018fbb8f8907b91

  Şafak Köksal, yedi kişiyi öldürdükten sonra oğlunu evden alıp annesine teslim ettiğini, daha sonra da kahveye gelerek jandarmayı aradığını da söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı