GeriSpor "Daha olimpik poligonumuz yok"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Daha olimpik poligonumuz yok"

"Daha olimpik poligonumuz yok"
refid:21576996 ilişkili resim dosyası

Atıcılık Milli Takım Antrenörü Bülent Bıçakçı, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu başkanlığına aday olacağını açıkladı.

Bıçakçı, gelecek hırsı taşımadığını, çevresinin teşvikiyle federasyonun 10 Kasım'da yapılacak genel kurulunda başkanlığa aday olmaya karar verdiğini söyledi.
30 yıl boyunca teknik direktörlük yaptığını ifade eden Bıçakçı, bir antrenörün ulaşabileceği en yüksek noktaya ulaştığını belirtti.

Spora yoğun yatırım yapıldığı halde alınan sonuçların Türkiye'ye yakışmadığını savunan Bıçakçı, şunları söyledi: “80 milyonluk bir ülkenin olimpiyattaki durumu bu olmamalıydı. Bir şeylerin işlenmesi gerekiyor. Sevgi birliği oluşturulduktan sonra, eğitime önem verilmeli, tesisleşme konusuna da çözüm getirilmeli. İstanbul Olimpiyatları'ndan bahsediyoruz, daha olimpik poligonumuz yok. Projelerimde, başta İstanbul olmak üzere Sakarya, Bursa gibi illerde 'Trap Skeet' hatta havalı ve ateşli poligonlar yapmak var.”

Atıcılık ve avcılığın Türkiye'de önemli bir branş olduğunu aktaran Bıçakçı, binlerce avcılık kulübü bulunduğunu, kulüplere üye 4,5 milyon avcı olduğunu bildirdi.
Türk halkının yüzde 8'inin silahla ilgilendiğini savunan Bıçakçı, atıcılık branşındaki sonuçların yüz kızartıcı olduğunu öne sürdü.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle