« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Daha iyi olacağız"

Samsunspor Teknik Direktörü Vladimir Petkovic, “Yaşadığımız negatif olguyu pozitif yönde çevirip şansı da kendi tarafımıza çekebilecek olursak ilerleyen süreçte takımın yaşadığı gelişimle daha iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Petkovic, Nuri Asan Tesisleri'nde gerçekleştirdiği basın toplantısında, takımın içinde bulunduğu durum hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Petkovic, geçen hafta Manisaspor karşılaşmasından istemedikleri bir yenilgi aldıklarını ve bu durumun ortaya çıkarttığı moralsizliği oyuncuların üzerinden atmak için yoğun şekilde çalıştıklarını söyledi.

Ligde oynanan karşılaşmalardan alınan 5 puanın ne iyi ne de kötü olduğunu vurgulayan Petkovic, “Tabiki son maçtan negatif bir sonuçla ayrılmamız bizim için iyi olmasa da oyun tarzımız, maçı kazanma isteğimiz ve arzumuz aslında pozitif bir olgu ortaya çıkarıyor. Çünkü kazanabilecek taraf bizdik. İstemediğimiz bir yenilgi aldık. 5 puan çok da kötü bir puan olarak algılanamaz. Gerçi Manisaspor maçında alacağımız 3 puan bizi 8 puana çıkaracak ve çok çok iyi yerlerde olup iyi bir devamlılık sağlamamızı sağlayacaktı. Ama yeni bir start vermemiz gerekiyor” dedi.

Bu hafta iyi çalıştıklarını, önümüzdeki haftada bu çalışmalara aynı tempoda devam edeceklerini ifade eden Petkovic, şöyle devam etti: “Daha olumlu düşünen takım hüviyetinde bir deplasmana çıkacağız. Amacımız orada puan ve puanlar almak. Yaşadığımız negatif olguyu pozitif yönde çevirip şansı da kendi tarafımıza çekebilecek olursak ilerleyen süreçte takımın yaşadığı gelişimle daha iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum. Zor iki maç var önümüzde ama olmayacak diye bir şey yok. Her şey mümkün futbolda. Başarılı olmak için çalışmalarımızı yapıyoruz ve başarılı olacağımıza da inanıyoruz.”

Bir basın mensubunun takımdaki oyuncuların son zamanlarda gördüğü kırmızı ve sarı kartlar konusundaki düşüncesini sorması üzerine Petkovic, “Son karşılaşmalarda gördüğümüz kırmızı kartlar görülmemesi gereken kartlar olarak yorumlanabilir. Aslında hakemler hakkında konuşup şikayette bulunmak istemiyorum. Ama verilen kararların da çok ağır olduklarını düşünüyorum. Bazı pozisyonlar kart gerektirmezken yine de rahatlıkla çıkarıp kart gösterdiler” şeklinde cevap verdi.

Petkovic, takımın sezon sonu hedefinin ne olduğu sorusuna da “İmkanımız olduğu sürece düşme hattından çok uzak olmak asıl hedefimiz. Bu son üç ayda olan bazı şeyler, bazı ülkelerde üç yılda bile gerçekleşmiyor. Bunlar da ayrı sorunlar” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz