Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Daha güçlü dönüyor

  Metehan DEMİR / ANKARA
  02 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 02 Eylül 2012 - 01:56

  Kulak rahatsızlığı nedeniyle Kırgızistan seyahatini yarıda keserek yurda dönen ve 9 günlük hastane tedavisinin ardından dün taburcu olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den “Daha güçlü dönüyorum” mesajı geldi.

  GÜL İKİNCİ KEZ TABURCU OLDU / FOTO GALERİ

  Cumhurbaşkanı Gül, 23 Ağustos’tan bu yana tedavi gördüğü hastaneden çıkarken gazetecilere “Beni beklendiğiniz için teşekkür ederim, çok sağolun” diyerek seslendi. Yoğun gündemi ve devlet işlerinin ağırlığı nedeniyle bu yaz tatil yapamayan Gül, hastanede kaldığı sürede aksattığı ilaç tedavisi programını da tamamladı.  Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Sever, şunları söyledi:
  “Hastanede yatma sebebi uygulanan yoğun ilaç tedavisiydi. İlaçlardan sonra yapılması gereken bir dizi test ve ölçümler oluyordu. Doktorlar da bu nedenle ısrarla yatmasını tavsiye ettiler. Son tetkiklerin ardından Cumhurbaşkanımızın şikâyetinin giderildiği ve normale dönüş sağlandığı söylendi. Ama bir süre çok dikkatli davranması gerekecek. Bu haftadan itibaren kendileri işin başına daha güçlü ve zinde olarak dönmüş olacak. Hastanedeki kalışını zoraki bir dinlenme olarak da görebiliriz. Bunu yapması gerekiyordu. Herkese sağlık konusunda uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanımız, maalesef devlet işlerinin yoğunluğundan doktorları dinlemeyip dinlenecek vakit bile bulamamıştı.
  Yine alınan kararlar gereği eylül ve ekim ayı boyunca iki ay uçağa binmesi kesinlikle yasak. Yurtiçi resmi programları, toplantıları, ikili görüşmeleri ve yabancı ülkelerden gelen heyet ziyaretleri eksiksiz olarak gerçekleştirilecek.”               

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı