« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Daha da güçlü bir takım olacağız"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Başantrenörü Simone Pianigiani, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Ankara'da düzenlenen “Tansev Mıhçıoğlu Turnuvası”nın, çalışma ve kondisyon için çok verimli geçtiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Pianigiani, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, Ankara'daki turnuvanın, takımı tanıtması açısından güzel bir fırsat olduğunu ve durumlarını görebildiklerini ifade etti.
İtalyan çalıştırıcı, çok yeni bir takım olduklarını, sistemin oturması için zamana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Her gün her oyuncu, bir adım atarak bu sistem için kendini geliştiriyor. Elimizdeki zamanı verimli kullanarak her şeyi oturtmamız gerek. Turnuva bizim için ekstra bir antrenman ve hazırlık oldu. Maçlarda aldığımız sonuçlardan çok, turnuva bizim için çalışma ve kondisyonumuz adına verimli geçti” diye konuştu.

Yeni transferlerden Avustralyalı David Andersen'in aralarında olmadığını hatırlatan başarılı antrenör, Mike Batiste ve Oğuz Savaş'ın hafif sakatlıkları olduğunu ve takımın bir araya gelmesinin ardından çok güçlü bir takım olacaklarını kaydetti.

Fenerbahçe Ülker Menajeri Serdar Apaydın ise başkentte katıldıkları turnuvanın, takımın Pianigiani'nin sistemine adapte olması ve İtalyan antrenörün de oyuncuları tanıması adına verimli geçtiğini dile getirdi.
Apaydın, İzmir'de oynayacakları Türkiye Kupası hazırlıklarına bu hafta İstanbul'da devam edeceklerini belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz