« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Daha anlaşmadık

Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy, "Fatih Terim ile fikir alışverişinde bulunduk. Bundan ’tam olarak anlaşıldı’ anlamı çıkarılmamalı. Karar, Yönetim Kurulu ile görüşüp verilecek" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İsviçre’ye giderken çarpıcı açıklamalarda bulundu. A Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ile daha anlaşmadıklarını belirten Ulusoy şöyle dedi:

"2.5 saat süren bir görüşme yaptık. Fatih Terim, Türkiye’de çok büyük başarılara imza atmış, çok değerli bir hocamız. Ülkemizin yetiştirdiği ender hocalardan bir tanesi. Fikir alışverişinde bulunduk. O bize isteklerini, biz Fatih hocamıza görüşlerimizi ve isteklerimizi sunduk. Görüş ayrılığında olmadığımız görüldü. Ancak bundan tam olarak anlaşıldı anlamı çıkarılmamalı. Yurda döndüğümde görüşmemizi Yönetim Kurulu ile paylaşacağım ve karar ondan sonra verilecek. Buradan olumlu karar çıkması halinde Fatih Terim’le devam edeceğiz. Muhakkak ki Haluk Ulusoy herkesin gözünde tek adam, her şeye karar veriyor. Bu yıllar boyunca yanlış anlamalara sebebiyet verdi. Ben de karar verdim her alacağım kararı yönetimimle paylaşacağım."

Karşılığını alırız

Ulusoy, olaylı İsviçre maçı nedeniyle 7 Şubat’ta FIFA Disiplin Kurulu’nun toplanarak kendilerini ve futbolcuları dinleyeceğini ifade ederek, FIFA Başkanı Sepp Blatter ile görüşüp fikir alış verişinde bulunacaklarını söyledi. Ulusoy, "Bu gidişimizdeki çalışmalarımızın karşılığını ülke olarak alırız. İnşallah kalbimize göre karar verirler, ülkemiz için iyi bir netice olur. 3-4 maç cezadan bahsediliyor, inşallah daha iyi bir netice alırız diye düşünüyorum" dedi.

Savunmayı beğendim

UEFA Asbaşkanı Erzik ise İsviçre’de bulunacakları nezaket ziyaretlerinde Türkiye-İsviçre maçından sonraki olayların da görüşüleceğini kayderek, "Bu saatten sonra yapılacak yorumlar ne derece sağlıklı ve doğru olur onu yerli yerine oturtmak lazım. Savunma da verildi. Sonucu oturup beklemek lazım. Dün gece geç saatlere kadar son savunmayı okudum ve beğendim. Her şey sağlıklı yapıldı. Bazı ismi geçenlerle son duruşma 6-7 Şubat’ta yapılacak. Bütün bu soruşturma kapsamındaki işlemlerin hakkıyla yapıldığı inancını taşıyorum. Bu da bizi sonucun doğru, tarafsız, sağlıklı olacağı konusunda biraz rahatlatıyor" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz