MANİSA HABERLERİ

Dağmarmara’nın Sorunları Çözüme Dönüşüyor

IHA
02.10.2015 - 17:40Son Güncelleme :

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI TURGAY ŞİRİN, YILLARDIR ÇÖZÜLMEYİ BEKLEYEN VE NİHAYET MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE İVEDİLİKLE ÜZERİNE GİDİLEREK ÇALIŞMA BAŞLATILAN DAĞMARMARA MEVKİİ’NDEKİ NİYAZİ ÜZMEZ İLK VE ORTA OKULU YOL ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

IHA

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, yıllardır çözülmeyi bekleyen ve nihayet Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ivedilikle üzerine gidilerek çalışma başlatılan Dağmarmara Mevkii’ndeki Niyazi Üzmez İlk ve Orta Okulu yol çalışmalarını yerinde inceledi.
Belediye Başkanı Turgay Şirin’e inceleme ziyaretinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon Merkezi Müdürü İbrahim Kutar ile Turgutlu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Lenger de eşlik etti.
Bölgedeki mahallelerin muhtarları ve okul idarecileri tarafından karşılanan Başkan Şirin, yapılan iş ve işlemler hakkında bilgi aldı. Çalışmanın okulun fizikî şartlarını önemli ölçüde iyileştireceğini belirten Başkan Turgay Şirin, “Mahallemize son ziyaretimizde okuldaki sorunları yerinde inceleme fırsatı bulmuştuk. Geçtiğimiz kış da okul ile çevresindeki yollar arasındaki kod farkından dolayı, okul bahçesi su baskınlarına maruz kaldı. Bizler de sorunu ivedilikle çözmenin çabasında olduk. Çevre yollarının kodlarını önemli ölçüde düşürerek bu sıkıntıyı gidermek amacıyla Büyükşehir Belediyemiz ile çalışmalara başladık. Eğitim dönemine girilmesi ve mevsim değişikliği dolayısıyla çalışmaları hızlandırdık. Tamamlandığı zaman okulumuz bu sıkıntıdan kurtulacak. Böylelikle yıllardır var olan ve çözülemez denen bu sıkıntıyı gidermiş olacağız” dedi.
Çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade eden mahalle muhtarları ve okul idarecileri Başkan Şirin’e ve nezdinde Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Dağmarmara’nın Sorunları Çözüme Dönüşüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dağmarmara’nın Sorunları Çözüme Dönüşüyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı