Gündem Haberleri

  Dağlıca katliamı protestosunda yol kesip kimlik sordular

  DHA
  08.09.2015 - 00:54 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 16 askerin şehit olması, Erzurum’un Aşkale ilçesinde protesto edildi. Lastik yakıp yolu trafiğe kapatan ve araçlardakileri kimlik soran yaklaşık 300 kişi, Kaymakamı Hayrettin Çiçek ile Belediye Başkanı Enver Başaran’ın girişimleri sonucu eylemi sonlandırdı.

  Dağlıca katliamı protestosunda yol kesip kimlik sordular

  Dün saat 21.00’da Erzurum-Erzincan karayolu üzerinde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, karayolunda lastik yakarak yolu trafiğe kapattı. Yoldan gecen araçlara kimlik kontrolü yapan kalabalık grup sık sık, "Askere uzanan eller kırılsın" sloganları attı. Erzurum’dan takviye gelen 2 TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet çevrede güvenlik önlemi aldı. Polis, özellikle HDP’nin ağırlıklı olduğu illere ait plakalı araçlara saldırı olacağı için ilçeye sokmadı. Bu nedenle Erzurum ve Erzincan istikametinde uzun bir araç kuyruğu oluştu.

  Dağlıca katliamı protestosunda yol kesip kimlik sordular

  Kalabalığın içerisine giren Kaymakamı Hayrettin Çiçek ile Belediye Başkanı Enver Başaran toplanan kalabalığı güçlükle sakinleştirdi. Eylemlerini bir süre daha sürdüren grup 22.30 sıralarında şehitler için Fatiha okuyarak dağıldı. Kalabalığın çekilmesinden sonra araçların geçişine izin verildi.

  Etiketler: trafik , hakkari , Dağlıca , Aşkale , erzuurm

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı