Gündem Haberleri

  Dağlıca bölgesine yoğun hava trafiği

  Osman BEKLEYEN- Fahrettin GÖK- Erkan ÇOBANOĞLU/YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)
  26.10.2007 - 11:36 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde askeri birliğe saldırarak 12 askeri şehit eden, 16 askeri yaralayan ve 8 askeri kaçıran PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor. Dün ve önceki gün sakin bir ortamın yaşandığı bölge bugün sabah saatlerinden itibaren yerini askeri hareketliliğe bıraktı. Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı’ndan kalkan onlarca helikopter, Dağlıca Bölgesi’ne asker ve mühimmat taşıdı.

  Şemdinli İlçesi Yeşilova Karakolu’na saldırı hazırlığında bulunurken termal kameralarla tespit edilip püskürtülen ve 30 kadar PKK’lının öldürülmesinin ardından bölgede yaşanan sessizlik bugün yerini hareketliliğe bıraktı. Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığında bugün sabah saatlerinden itibaren yoğun hava trafiği yaşandı. Pistten havalanan helikopterler, Dağlıca ve Oramar bölgelerine asker ve muhimat taşıdı. Helikopterlerin geliş ve gidişlerinde yaşanan hareketlilik dikkat çekti.

  Tugay Komutanlığı’ndaki helikopter pistine 5’er dakika arayla bazen 2, bazen de 3 helikopter iniş ve kalkış yaptı. Helikopter pistinin yanında ambulansların bulunması da dikkat çekti. Bu arada Mehmetçik bugün sabah saatlerinden itibaren askeri birliklerin geçiş yaptığı yollarda mayın arama taraması yaptı. Sabah saatlerinde ise bölgeye çok sayıda zırhlı birliklerin Yüksekova yeni köprü bölgesine doğru kaydırıldığı öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı