DÜZCE HABERLERİ

Dagem Düzce’yi Güney Kore’de Temsil Etti

IHA
02.10.2015 - 09:57Son Güncelleme :

DÜZCE'Yİ GÜNEY KORE'DE TEMSİL ETTİ.

IHA

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Güney Kore’de düzenlenen 44. Uluslararası Arıcılık Kongresi’ne (Apimondia) katıldı.
Kongreye, arıcılık alanında çalışan bilim insanları, bal üreticileri, tüketiciler, bu alanda faaliyet gösteren özel sektör kuruluşları başta olmak üzere 80 farklı ülkeden yaklaşık 15 bin kişi katıldı.
Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu kongrede “Ormangülü Balına Maruz Kalan Fare Spermleri Morfoloji Testi Üzerine Bir Değerlendirme”, “Propolisin Alfa Amanitin Toksisitesi Üzerine Terapötik Etkisi”, “Yığılca Bal Arısının Hijyenik Davranış Bakımından Islah ve Seleksiyonu”, “Arı Biziz Bal da Bizdedir” ile “Kraliçe Arı Üretimi ve Girişimcilik” başlıklarında dört sözlü ve bir poster sunumuyla Düzce’yi başarıyla temsil etti.
Yrd. Doç. Dr. Kekeçoğlu, Dünya’nın en prestijli 10 kongresi arasında kabul edilen ve arıcılık sektörü açısından büyük önem taşıyan Apimondia Kongresi’nde sözlü sunum yapmanın, Düzce Üniversitesinin tanıtımı açısından da önemli olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu tarafından yapılan beş adet bildiri arasından en fazla ilgi gören bildiri, her yıl DAGEM tarafından gerçekleştirilen ve çocuklarda arı farkındalığı yaratılmasını hedefleyen “Arı Biziz Bal da Bizdedir” (We Are the Bees We Have Honey ) projesi oldu.
Meral Kekeçoğlu, “Kongre boyunca farklı ülkelerden gelen bilim insanları ile ikili görüşmeler yaptık. Mısır’da sağlık alanında arı ürünlerini kullanan Ulusal Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Araştırma Merkezi, Slovenya Ziraat Enstitüsü Arıcılık Birimi, Amerika Arizona State Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakültesi ve Çin arıcılık endüstrisi özel kuruluşlarıyla yapmış olduğumuz ikili görüşmelerle DAGEM’in yurt dışı bağlantıları güçlendi. Aynı zamanda bu görüşmelerle Üniversitemizi ve Ülkemizi tüm dünyaya tanıtmış olduk” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Dagem Düzce’yi Güney Kore’de Temsil Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dagem Düzce’yi Güney Kore’de Temsil Etti haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı