« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dağcılardan teröre tepki

Balıkesir Dağcılık ve Arama Kurtarma İhtisas Kulübü (BALDAK) üyesi bir grup dağcı, artan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunan 38 metre yüksekliğindeki Suuçtu Şelalesi'nden Atatürk posteri ve Türk bayrağıyla iniş gerçekleştirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
BALDAK üyesi dağcılar ile dağ sporlarına gönül vermiş toplam 83 kişi, Balıkesir'in Kepsut ilçesine bağlı Seçeren köyü ile Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Muradiyesarnıç köyü yakınlarındaki Çataltepe mevkisinde bulunan Suuçtu Şelalesi arasındaki 22 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geçti.

Suuçtu Şelalesi'ne ulaşan ekipten 5 kişi, Atatürk posteri, Türk bayrağı ve üzerinde BALDAK yazılı dövizle, 38 metre yükseklikten halatlarla iniş gerçekleştirdi.

Kulüp Başkanı Ali Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, şelaleden sıçrayan sularla kayganlaşan yosunlu zemin yüzünden bir hayli zor bir iniş gerçekleştirdiklerini belirtti.

Son günlerde artan teröre tepkilerini farklı bir şekilde göstermek istediklerini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:
“Doğa yürüyüşlerini spor ve sağlıklı yaşam için yapıyoruz. Bu kez bir değişiklik yapmak istedik. Terör örgütü PKK'nın saldırıları son zamanlarda bir hayli arttı. Terör, ne asker, ne polis, ne sivil vatandaş, ne de masum yavruları dinliyor. Günahsız insanlar ölüyor, öğretmenler kaçırılıyor. Buna artık bir tepki vermek gerek. Biz de teröre karşı tepkimizi böyle dile getirdik. Ulu Önder Atatürk, 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözüyle bizlere çok önemli mesajlar iletmiştir. Bir kez daha hatırlatmak istedik.”

Bunları da Beğenebilirsiniz