Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dağcılar Muş'ta

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından düzenlenen “Dağ Kayağı Temel Eğitimi”nin dördüncüsü bu yıl Muş'ta yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dağ kayağı eğitimi için Muş'a gelen 15 ilden 30 sporcu ile TDF yönetim kurulu üyeleri, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

TDF Dağ Kayağı Kurul Başkanı Yılmaz Ünal, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, farklı illerden gelen dağcılara, arama-kurtarma temel eğitimi, çığ eğitimi ve derin karda kayma eğitimi vereceklerini söyledi.

Bu eğitimlerin Muş'ta düzenlenmesinin tesadüf olmadığına dikkati çeken Ünal, eğitim Muş'a verilmesinde yönetim kurulu üyelerinin etkisinin büyük olduğunu vurguladı.

Muş'un bu eğitimde pilot il olduğunu ifade eden Ünal, “Dağcılık Federasyonumuzun 2011 faaliyet programı gereği kış faaliyetlerinden 'Dağ Kayağı Temel Eğitimi'nin ikisini burada yapmıştık. Dördüncüsü de bu yıl Muş'ta yapmaya karar verdik. Eğitime 15 ilden yaklaşık 30 sporcu katılmaktadır” dedi.

Amaçlarının doğa sporlarından biri olan dağ kayağını Doğu Anadolu Bölgesi'nde geliştirmek olduğunu vurgulayan Ünal, eğitim çalışmalarının bugün başladığını ve bir hafta süreceğini kaydetti.
Eğitim ardından sporculara sertifika verileceği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz