KAYSERİ HABERLERİ

Dağcılar Cumhuriyet’in 92. Yılını Erciyes’in Zirvesi’nde Kutladı

IHA
30.10.2015 - 08:54Son Güncelleme :

DAĞCILAR

IHA

Türkiye dağcılık Federasyonu’nun 18. Uluslar arası 29 Ekim Cumhuriyet Erciyes zirve Tırmanışı’na 110 dağcı katıldı.
28 Ekim tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde toplanan dağcılar, öğle saatlerinde Erciyes Dağı’nın Tekir bölgesine hareket etti. Burada katılımcılara bilgi verildikten sonra 110 dağcı Erciyes A.Ş.’nin teleferikleri ile 2 bin 650 metre yüksekliğe çıktı. Dağcılar, kısa bir yürüyüş sonrasında Coban İni mevkiine ulaşarak burada kamp kurdu.
29 Ekim günü sabah saat 04:30’da ise zirveye hareket eden dağcılar, Şeytan Deresi rotasını izleyerek saat 09:20’de zirveye ulaştı. Dağcılar Erciyes Dağı’nın zirvesinde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Erciyes’in zirvesindeki tören sonrasında dağcılar Tekir kapıya ulaşarak tırmanışı kazasız belasız tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Dağcılar Cumhuriyet’in 92. Yılını Erciyes’in Zirvesi’nde Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 08 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dağcılar Cumhuriyet’in 92. Yılını Erciyes’in Zirvesi’nde Kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı