Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur

  Zeynep ŞAFAK / ANKARA
  21.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’nin 6 aydır beklenen Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, dün yeni görevine başlamak üzere geldiği başkentte protesto ile karşılanmasına rağmen sıcak mesajlar verdi.

  Ricciardone Türkçe yaptığı konuşmasında, “Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur” dedi. Ricciardone, VIP’te basın açıklamasına hazırlanırken, dışarda da Türk Gençlik Birliği üyesi bir grup genç protesto gösterisi yaptı. Gençler, “Go home Yankee”, “Atatürk gençliği görev başına”, “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi”, “Afganistan’da ve Irak’ta Müslüman kardeşlerimizi öldürdü” diye bağırdı.

  Diplomatik kariyerinde ilk yurt dışı görev yeri 1979’da geldiği Ankara olan Riccardione, şunları söyledi: “Tekrar Türkiye’ye döndüğümüz için çok mutluyuz. Başkan Obama’nın dediği gibi yeni görevim; ülkelerimizin ittifakının ve halklarımızın dostluğunun ilerletilmesidir. Kişisel düzeyde de burası gayet özel bir ülke bizim için. 32 sene önce kariyerime diplomat olarak burada başladım. Ama daha da evvel çok gençken eşim doktor Marie ve ben Türkiye’nin doğusundan batısına gezerek çok sevmiştik. Sizlerin dediği gibi dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur.”
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı