« Hürriyet.com.tr
MENÜ

D Spor’dan dev hizmet

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Doğan Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ 1 yıllık sözleşme imzaladı. Geçen yıl yarım dönem için 500 bin dolar olan yayın bedeli, 3 milyon dolara yükseldi.

D Spor’dan dev hizmet
SON GÜNCELLEME

Lig A’da 2006-07 sezonunda yapılacak maçların yayın hakları, yayın hayatına yeni başlayacak D Spor kanalına verildi. Futbol Federasyonu ile Doğan Medya arasındaki anlaşma dün İstanbul’da imzalandı.

Federasyonun Levent’teki merkezinde gerçekleştirilen imza törenine Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Doğan Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ katıldı.

Törende Ulusoy, Doğan Medya Grubu ile yaptıkları anlaşmanın Türk futbolu için büyük önem taşıdığını belirterek, "Futbol Federasyonu olarak Türk futbol ekonomisini güçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Göreve gelişimize kadar, Lig A’nın yayın haklarıyla ilgili somut bir adım atılmadı. Sezon başından itibaren Lig A’nın yayın hakları için çalışmalara başladık. Şimdi de Doğan Medya Grubu ile Türk futbolunu ileri taşıyacak önemli bir anlaşmaya imza atıyoruz. Bu anlaşma, Lig A kategorisindeki takımlara maddi anlamda çok ciddi katkı sağlayacak. Doğan Medya Grubu’na futbola yaptıkları bu katkı için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Spora desteğe devam

Ulusoy, Doğan Medya Grubu’nun Lig A’nın yayın hakları için beklediklerinin üstünde bir rakam verdiğini ifade ederek, "Geçtiğimiz sezonun yarısı için 500 bin dolar almıştık. Doğan Medya Grubu ile 1 yıllığına 3 milyon dolara anlaştık. Statü çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde statü hakkında da açıklama yapacağız" diye konuştu.

Mehmet Ali Yalçındağ da Doğan Medya Grubu’nun bütün yayın organlarıyla başta futbol olmak üzere tüm spor branşlarına destek verdiğini ifade ederek, "Anadolu’nun kalbi Lig A’da atıyor. Lig A’daki takımların maddi olarak ilerlemesi ve geniş kitlelere ulaşmalarını amaçlıyoruz. 24 saat açık ve şifresiz olarak yayın yapacak D Spor kanalında Lig A’yı tüm Türkiye izleyebilecek. Doğan Medya Grubu olarak spora olan katkılarımız devam edecek" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler