Gündem Haberleri

GÜNDEM

  D.S.K.’ya 24 saat intihar takibi

  Hürriyet Haber
  19.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  New York’ta bir otelde kat görevlisine tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanan IMF Şefi Dominique Strauss-Kahn, kapatıldığı hapishanede 24 saat boyunca intihar takibine alındı. Kahn’a kendisine zarar vermemesi için kemer, bağ ve cep bulunmayan tulum giydirildi.

  TECAVÜZ suçlamasıyla tutuklanan Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn (DSK) New York’ta kapatıldığı Rikers Adası’nda psikolojik muayeneden geçirildi, intihara eğilimli olduğu ortaya çıkınca 24 saat gözetim altına alındı. Gardiyanlar D.S.K.’nın nefesinin kesilme ihtimaline karşı tıbbi cihaz bulunduruyor. IMF Başkanı’na kendisine zarar vermemesi için kemer, bağ ve cep bulunmayan tulum giydirildi, diğer mahkumlarla karşılaşmasın diye havalandırma saati değiştirildi. Hapishane yönetimi ve avukatlar D.S.K.’nın ilk günlerinin sorunsuz geçtiğini söylüyor.

  IMF Başkanı, cuma günü yapılacak duruşmaya kadar tutuklu kalacak. O gün Manhattan Ağır Ceza Mahkemesi’nin büyük jürisi D.S.K. hakkında yargılanmak için yeterli delil olup olmadığına dair kararını açıklayacak. Delilin yeterli olduğu yolunda karar verirse D.S.K.’nın tutukluluğu devam edecek ve yargı süreci başlayacak. Davanın en önemli delili, tecavüz girişiminin yaşandığı iddia edilen Sofitel Oteli’nin elektronik kapı anahtarları olacak. Uzmanlara göre, D.S.K.’nın anahtarı ve hizmetçinin oteldeki her kapıyı açan anahtarıyla odaya girişini belirleyip, zamanlama konusunda önemli bir ayrıntıya ulaşabilecek.
  Dün otel odasında yapılan incelemede, hizmetçi kadının zorlandığı oral seksin ardından tükürdüğünü söylediği yerdeki halının kesildiği saptandı. Strauss-Kahn’ın avukatlarının yarınki duruşmada ikili arasında rızaya dayalı bir cinsel yakınlaşma olduğu tezini işleyecekleri öğrenildi.

  Bahtsız Ophelia sürekli ağlıyor

  Dünya basını, D.S.K. skandalının mağduru Afrikalı temizlik görevlisi Nafissatou Diallo’nun peşinde. Takma isimle ‘Ophelia’ olarak anılan Gineli kadın hiçbir görüşmeyi kabul etmiyor. Yedi yıl önce kocasıyla birlikte sığınma hakkı kazanan ve 8 yaşındaki kızlarıyla Gine’den ABD’ye göç eden kadının avukatı, Ophelia’nın hala şokta olduğu sürekli ağladığını ve psikolojik destek aldığı söyledi. Ophelia, aynı zamanda Shakespeare’in Hamlet oyunundaki karakterlerinden biri. Babasını öldüren Hamlet’in sevgilisi olan Ophelia, çıktığın söğüt ağacından dereye düşüp boğularak ölüyor.

  Kilo verdirecek mönü

  Bir günde 3 bin dolarlık süitten 3 liralık hapishaneye düşen D.S.K.’nın diyeti de ani değişime uğradı. IMF başkanının hapishane öğünü sebze ve meyve ağırlıklı:

  Kahvaltı: Tost, tahıl gevreği, süt, elma, muz ve kahve

  Öğle Yemeği: Yeşil fasulye, pilav, salata ve ekmek

  Akşam Yemeği: Haşlanmış lahana, makarna, meyve ve çay.


  Mağdure AIDS hastası mı?/images/100/0x0/55eb1bfcf018fbb8f8abad4d


  New York Post Gazetesi, D.S.K.’nın saldırdığı Afrikalı temizlik görevlisinin AIDS olabileceğini iddia etti. Gazeteye göre ‘Ophelia’ kızıyla birlikte bir süre Harlem’deki AIDS United isimli kuruluşun lojmanında kaldı. Lojmanda kalmak için ise ailesinin en az bir mensubunun AIDS hastası veya HIV taşıyıcısı olması gerekiyor. Öte yandan tecavüz mağduru Nafissatou Diallo’ya ait olduğu öne sürülen bir fotoğraf internette dolaşıyor.

  Sarkozy sabah öğrenmiş

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin danışmanlarının 2012 seçimlerinde Sosyalist Parti’den kendisine rakip olması beklenen Dominique Strauss-Kahn ile ilgili haberi cumartesi geceyarısı saat 01.30’da aldıkları, ancak Sarkozy’yi uyandırmadıkları anlaşıldı. Uyandırılmamasının sebebi ise uyandırırlarsa heyecanlanıp sabaha kadar gözünü bir daha kapayamayacak olmasıymış.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı